مرداد 11, 1401 14:23 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1401 14:41 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از افتتاح نمایشگاه دستآوردهای دفاعی ایران در چند روز آینده خبر داد.

امیر سرتیپ آشتیانی این خبر را در آیین گشایش نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه تولید و اقتصاد دانش بنیان رسانه ای کرد.
به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در آیین افتتاح این نمایشگاه که صبح امروز (سه شنبه) در سازمان صنایع دفاع  برگزار شد، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را همراهی کردند.
نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه تولید و اقتصاد دانش بنیان شامل بخش‌های حمل و نقل (زمینی، دریایی و هوایی)، سلامت، ایمنی و تجهیزات پزشکی، انرژی (نفت، گاز، انرژی‌های نوین)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سایبری، زیرساخت عمران و معدن، مواد، پتروشیمی، امنیت غذایی و کشاورزی و لوازم خانگی، زیرساخت‌های قطعات الکترونیک و داده‌های مکان محور است.
به گفته امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در این نمایشگاه 1100 محصول در حوزه های مختلف ارائه شده است.
این مسئول مقابل خبرنگاران دقایقی نیز درباره نمایشگاه صحبت کرد، آشتیانی گفت، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مسئولیت تولید قدرت و ارتقاء توانمندی‌های صنعتی دفاعی ایران را عهده دار است و در این مسیر از سر ریز تولیدات در حوزه‌های غیرنظامی برای ارتقاء سطح صنعت ایران بهره می برد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه هم اکنون مجموعه مدیریتی اش با بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان همکاری دارد، افزود: بومی‌سازی محصولات و عمق‌بخشی به دانش و فناوری و هم‌افزایی میان نهادهای مربوط در دستور کار قرار گرفته است. 
در ادامه سخنرانی وزیر دفاع، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سخنانی گفت، فناوری‌های بسیاری در حوزه دفاع توسعه پیدا کرده است، گفت: این توسعه به دو قسم بوده که یک بخش سرریز حوزه دفاعی و یک بخش فناوری ‌هایی که در حوزه غیرنظامی توسعه یافته است.
ستاری افزود: ایجاد ظرفیت‌هایی مانند این نمایشگاه باعث می‌شود تا آشنایی با توانمندی‌های هر دو بخش صورت بگیرد.

کلیدواژه