مرداد 15, 1401 09:06 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1401 09:20 Asia/Tehran]

شیراز - ایران پرس:مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران، چشم‌انداز مبادلات تجاری بین ایران و قطر را با همکاری بخش خصوصی دستیابی به یک میلیارد دلار در سال پیش‌بینی کرد.

فرزاد پیلتن مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران در گفت وگو با خبرنگارایران پرس، در شیراز با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری ایران و قطر در سال‌های گذشته به‌طور میانگین به حدود 260 میلیون دلار در سال می‌رسید اظهار کرد: طی سال‌های اخیر حجم این مبادلات کاهش پیدا کرد و حتی در سال 1400 به عدد 150 میلیون دلار رسید. 

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران ابراز امیدواری کرد: با توجه به همکاری‌های دوجانبه ایران و قطر در حوزه‌های مختلف اقتصادی و ظرفیت خوب دو کشور در تبادلات تجاری، ارزش مبادلات تجاری به یک میلیارد دلار در سال افزایش یابد.

پیلتن صادرات کالاهای دانش‌بنیان با ارزش افزوده، توجه به حوزه گردشگری سلامت و ترانزیت کالاهای اساسی را از جمله مهمترین برنامه دولت سیزدهم ایران برای توسعه همکاری‌های تجاری با قطر اعلام کرد. 

 مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با اشاره به نزدیک بودن بازی‌های جام جهانی 2022 به میزبانی قطر گفت: در دوره برگزاری جام‌جهانی و با هماهنگی سفارت ایران در قطر شش رویداد نمایشگاهی در این کشور پیش‌بینی شده است.

پیلتن گفت: این نمایشگاه‌ها در حوزه‌های تأمین کالای مورد نیاز قطر ازجمله مواد غذایی، خشکبار، محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، فرش، مبلمان، جواهرآلات و سنگ‌های قیمتی در دستور کار قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود، استقبال خوبی از این نمایشگاه‌ها شود.

119

کلیدواژه