شهریور 23, 1401 10:47 Asia/Tehran [Updated: شهریور 23, 1401 10:47 Asia/Tehran]
  • مرکز ملی فضای مجازی: طرح اتهام حمله سایبری ایران به آلبانی بی‌ اساس است

تهران- ایران پرس: مرکز ملی فضای مجازی، با صدور بیانیه ای در واکنش به اتهاماتی بی اساس حملات سایبری به آلبانی تاکید کرد: طرح اتهام حمله سایبری ایران به آلبانی بی‌اساس است.

مقامات آلبانی، همسو با سیاست های ضد ایرانی کاخ سفید ادعاهایی واهی را درخصوص اقدامات ایران برای حملات سایبری مطرح کرده بودند. 

بعد از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، این گروهک به دستور آمریکا و با هماهنگی دیگر اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» به آلبانی مهاجرت کرد تا بتواند از آنجا به جاسوسی و اقدامات خرابکارانه علیه مردم ایران ادامه دهد.

گروهک تروریستی منافقین، هر ساله اجلاسی را با دعوت از چهره های ضد ایرانی به تیرانا برگزار می‌ کرد تا اینکه اجلاس امسال این سازمان بنا به دلایل امنیتی لغو شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در پی طرح اتهامات بی اساس و انتساب دروغین حملات سایبری از سوی کشور آلبانی، مرکز ملی فضای مجازی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران، از  بزرگ‌ترین قربانیان حملات سایبری به شبکه توزیع سوخت، سامانه‌های بنادر، راه‌ آهن و شهری و حملات سایبری مخاطره‌ آمیز علیه تاسیسات هسته‌ ای خود بوده است.

در بیانیه  این مرکز آمده است، درخصوص حوادث و حملات سایبری مخرب به زیرساخت‌های حیاتی کشورهای مستقل شاهد سکوت مرگبار مدعیان هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است، رفتارهای دوگانه در قبال حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی کشورها باید محکوم  شود  و انتظار می‌ رود کشورهای دیگر با واکنش‌ های مناسب، این‌گونه اقدامات مخرب را محکوم ‌نمایند.

مرکز ملی فضای مجازی، در بیانیه خود آورده است شواهد و قرائن بیانگر یک سناریوسازی سیاسی بین‌المللی با هدایت و راهبری کشورهایی است که خود دکترین و راهبرد تهاجمی سایبری دارند، برنامه‌های شنود عظیم در مقیاس جهانی تدارک دیده‌ اند و امپراتوری هک و نفوذ ایجاد نموده‌، و اولین حمله سایبری را علیه تأسیسات هسته‌ای صلح‌ آمیز در سال‌های گذشته انجام داده اند. 

117

بیشتر بخوانید:

محکومیت حمایت دولت آلبانی از گروهک تروریستی منافقین

وزارت خارجه اقدام ضدایرانی دولت آلبانی را محکوم کرد

آلبانی روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد

تذكر نماينده مجلس به دولت آلبانی

کلیدواژه