شهریور 29, 1401 11:19 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1401 09:47 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: دومين روز از همايش تجاري مشترك ميان جمهوري اسلامي ايران و فدراسيون روسيه در هتل اسپيناس تهران با حضور تجار ايراني و روسي در حال برگزاري است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، روز گذشته هيئتي صد نفره شامل بيش از ٦٠ شركت خصوصي و دولتي روسیه به ايران آمدند تا فصل جديدي در روابط تجاري و اقتصادي ايران و روسيه آغاز كنند.

برگزاري اين همايش در تهران حاصل يكسال زحمت و گفتگو ميان وزراي دو كشور مي باشد كه به موجب آن امروز شاهد حضور شركت هاي مختلف غذايي،دارويي،خوراكي،ماشين آلات،كشاورزي و … در ايران هستيم.

برخي از تجار حاضر در اين همايش در گفتگو با خبرنگار ايران پرس،ايران و روسيه را شركاي اقتصادي بي نظيري بيان كردند كه مي تواند اقتصاد دنيا را تحت تاثير قرار دهند.

تجار افزودند: بر اساس بررسي هاي انجام شده، ايران يكي از بهترين بازارهاي هدف ماست زيرا كيفيت بازار و تعداد محدود براي ما بسيار مهم تر از كميت است.

اين تجار همچنين در خصوص تاثير تحريم ها بر نرخ تجارت دو كشور گفتند: تحريم ها عليه ايران و روسيه ،تاثير مثبتي بر تحكيم و ارتقاي روابط اقتصادي ايران و روسيه داشت و اكنون دو كشور براحتي با يكديگر تبادل و تعامل بانكي دارند.

مناسبات ايران و روسيه همواره مورد توجه بوده است و دو كشور تلاش مي كنند همكاري هاي تجاري و اقتصادي خود را بيش از پيش ارتقاء دهند.

112

کلیدواژه