اسفند 19, 1401 15:20 Asia/Tehran [Updated: اسفند 19, 1401 15:23 Asia/Tehran]
  • تاکید خطیب نماز جمعه تهران بر پیگیری جدی موضوع مسمومیت دانش آموزان

تهران- ایران پرس: خطیب نماز جمعه تهران گفت: قوه قضائیه با عاملان موضوع مسمومیت دانش آموزان برخورد قاطع کند.

در روزهای گذشته تعدادی از دانش آموزان مدارس در برخی شهرهای ایران دچار مسمومیت شدند.

موضوع مسمومیت مشکوک دانش آموزان در مدارس ایران از مهمترین مسائلی است که این روزها اذهان جامعه را مشغول و افکار عمومی را نگران کرده است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دوشنبه گذشته این موضوع را جنایت در حقِ معصوم‌ترین عناصر جامعه یعنی کودکان و همچنین موجب ناامنی روانی جامعه و نگرانی خانواده‌ها دانستند و تاکید کردند: مسئولان و دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی باید با جدیت آن را دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آیت‌الله «سیداحمد خاتمی» خطیب نماز جمعه تهران در خطبه های امروز با تاکید بر پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد با عاملان این موضوع به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با لزوم پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد با عوامل این موضوع تصریح کرد: قوه قضائیه به کسانی که در فضای مجازی و یا مکتوب در این ارتباط شایعه پخش می‌کنند نیز با قاطعیت برخورد کند.

وی افزود: سران اغتشاش برای آسیب رساندن به نظام سه برنامه داشتند که اولین آنها آوردن مردم به کف خیابان‌ها بود و به نوجوان‌ها و جوانان بازی‌خورده گفته بودند یک هفته در خیابان‌ها باشید، نظام می‌رود که البته زبان حال شما مردم این بود که شتر در خواب بیند پنبه دانه و به فضل خداوند این انقلاب ریشه در دل‌ها دارد و با چهار تا حرکت نابخردانه، نظام آسیب نمی‌بیند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: دومین برنامه که سران اغتشاش داشتند راه‌اندازی جنگ مسلحانه بود که آذر ماه اعلام جنگ مسلحانه کردند و فراخوان هم دادند ولی هیچ‌کس نشنید و از همان ابتدا برنامه این شیاطین ناکام ماند.

خطیب نمازجمعه تهران بیان کرد: سومین برنامه‌ای که داشتند ایذاء دائم یعنی اذیت کردن مدام ملت بزرگ ایران بود و این مسمومیت‌های پیاپی را من از مصادیق این ایذاء و اذیت می‌بینم؛ آن مقداری که واقعاً هست و در وقوع این حادثه تلخ هیچ تردیدی نیست ولی مقداری هم ناشی از تلقین و استرس است که بحث آن جداست.

وی افزود: دشمنان از این مسمومیت‌های‌ پیاپی سه هدف دارند؛ اول اینکه امنیت را از بین ببرند و دلشوره در جامعه ایجاد کنند. زیرا احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است. اینکه پدرها و مادرها بچه‌هایشان را به مدرسه فرستاده‌اند، دلشوره پیدا کنند که این بچه‌ها کِی به سلامت برمی‌گردند، یکی از اهداف این حرکت غیرانسانی است.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: هدف دوم توقف رشد علمی و تحصیلی فرزندان ایران است. بعضی جاها برخی دانش آموزان گفته‌اند اگر قرار است مسموم شویم، به مدرسه نمی‌رویم. این همان چیزی است که دشمنان و معاندان می‌خواهند. هدف سوم هم اتهام به نظام و متدینین است که از تهمت‌های صددرصد گناه است. اگر برخی رسانه‌ها و مطبوعات در روزهای آخر سال در پی یک دروغ بزرگ هستند، همین است که این حرکت را پای نظام و متدینین بنویسند اما این دروغ، دروغی است که نگرفته و نخواهد گرفت.

117

کلیدواژه