خرداد 04, 1402 19:15 Asia/Tehran [Updated: خرداد 04, 1402 19:25 Asia/Tehran]
  • سومین قهرمانی متوالی شهرداری گرگان در لیگ بسکتبال در ثانیه‌های پایانی

تیم بسکتبال شهرداری گرگان با کسب دومین پیروزی مقابل کاله مازندران، قهرمان لیگ برتر شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، تیم‌های کاله مازندران و شهرداری گرگان امروز (پنج‌شنبه) در بازی دوم فینال لیگ برتر بسکتبال ایران به مصاف هم رفتند.

شهرداری گرگان که همزمان در سوپرلیگ غرب آسیا هم بازی می‌کرد، با هدایت مهران حاتمی، سرمربی سابق تیم ملی، به دنبال ثبت سومین قهرمانی متوالی خود بود.

گرگانی‌ها چند روز قبل بعد از برد خود در بازی اول فینال لیگ برتر جشن بزرگی را به همراه تماشاگران خود برپا کردند و امروز برای قطعی کردن قهرمانی خود در آمل مقابل کاله قرار گرفتند.  

گرگانی‌ها که دو فصل قبل هم در یک بازی دراماتیک توانستند با شوت از راه دور و ثانیه آخر «پری پتی بازی» را به وقت اضافه بکشانند و در نهایت قهرمان شوند، روی این گارد رأس آمریکایی و حمل توپ و پرتاب‌های دقیقش بار دیگر حساب باز کرده بودند. 

در حالی که بازی امروز در فاصله 20 ثانیه مانده به پایان در امتیاز 79 مساوی بود، پری پتی که یک بار با خطای بازیکنان کاله متوقف شد، بار دوم توانست دقیقا در فاصله چند صدم ثانیه به پایان با یک پرتاب دو امتیاز و از بین چند بازیکن تیم میزبان توپ را به سبد حریف برساند.

با اینکه آملی‌ها اعتقاد داشتند توپ بعد از پایان زمان قانونی وارد سبد شده، اما بازبینی داوران نشان داد که پری پتی در زمان درستی پرتاب را انجام داده تا گرگانی‌ها با نتیجه 81 بر 79 برنده این دیدار لقب گرفته و قهرمانی خود را با دومین برد جشن بگیرند.  

این سومین قهرمانی متوالی شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال است. / 114

کلیدواژه