آذر 03, 1397 09:12 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  •  انتخابات بحرین، به دور از معیارهای انتخاباتی جهان

مسؤول ادارۀ آزادی‌های دینی دیده‌بان حقوق بشر بحرین، انتخابات در این کشور را به دور از معیارهای انتخاباتی جهان دانست.

به گزارش پارس‌تودی؛ انتخابات پارلمانی و شهرداری‌های بحرین قرار است امروز چهارشنبه(24 نوامبر) در داخل این کشور برگزار شود؛ یکی از مهمترین چالش‌های رژیم آل خلیفه در برگزاری این انتخابات، تحریم آن از سوی گروه‌های سیاسی و مردم بحرین است.

به گزارش العالم؛ «شیخ میثم سلمان» روز جمعه در نشست سازمانهای حقوقی بحرین  با عنوان «بحرین انتخابات فاقد سلامت»، وجود یک نظام انتخاباتی ناعادلانه را یکی از مهمترین مسائل پیش روی انتخابات در این کشور دانست و نظارت سازمان های غیر دولتی مستقل را بر روند آن خواستارشد.

مسؤول ادارۀ آزادی‌های دینی دیده‌بان حقوق بشر بحرین با اشاره به اینکه انتخابات در این کشورحقوق برابر شهروندی را ترویج نمی کند،  گفت: رژیم آل خلیفه با نادیده گرفتن خواسته های مردمی، همچنان بر سیاست سرکوب و استبدادگرانه خود تاکید دارد.

شیخ میثم سلمان همچنین افزود: حکومت در بحرین به شدت نیازمند اصلاحات حقوقی و سیاسی است.

شیخ «حسن حداد» از رهبران مخالفان حکومت بحرین هم در گفتگو با العالم خرابی و ویرانی را نتیجه سیاسی کاری پارلمان این کشور خواند و  از همه احزاب و گروهها خواست برای نجات کشور«طومار مردمی» را به منظور مخالفت با  سرکوب و خفقان امضا کنند.

وی با اشاره به اینکه  رژیم آل خلیفه بیشتر نامزد ها را با پرداخت رشوه تطمیع کرده و آنها نیز به نوبه خود به رأی دهندگان رشوه داده اند تا به نفع آنها رای دهند، تصریح کرد: تلاش این  رژیم برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر واقعیات کشور بی نتیجه خواهد بود.

تشکل‌های مختلف بحرینی با اشاره به تحریم گسترده انتخابات، آن را نشانه انزجار مردمی از رژیم آل خلیفه و رفتارهای مزورانه آن ارزیابی کرده‌اند.

مخالفت «جمعیت الوفاق» با مشارکت در انتخابات پارلمانی بحرین

تصمیم مردم بحرین برای تحریم انتخابات، گسترده‌ترین اجماع ملی را در این کشور به ثبت رسانده است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنابر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

138/110

بیشتر بخوانید:

ادامه اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌ نمایشی آل‌خلیفه

انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه؛ تشدید فضای خفقان در بحرین/ تحلیل

تداوم اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌پارلمانی نمایشی

کلیدواژه

کامنت