تیر 27, 1398 17:57 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • دیدار هیئت حماس با دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در بیروت

هیئت بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» طی نشستی با مشاور ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، بار دیگر بر پایبندی این جنبش به راهکار مقاومت تا آزادسازی فلسطین و بازگشت آوارگان تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «اسامه حمدان» رئیس هیات بلندپایه حماس در دیدار با «حسین امیرعبداللهیان» در بیروت، به تشریح آخرین تحولات فلسطین و طرح آمریکایی "معامله قرن" و پیامدهای آن بر ملت فلسطین از جمله حق بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود پرداخت.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار بار دیگر بر حمایت‌ ایران از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کرد و نقش پررنگ حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی و دفاع از مقدسات امت را ستود.

بر اساس طرح آمریکایی معامله قرن، قدس به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود، آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین فقط مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت.

این طرح با واکنش شدید ملت های مسلمان در کشورهای اسلامی رو به‌ رو شده و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله مرز باریکه غزه افزایش داده است.

در همین حال منامه پایتخت بحرین 25 و 26 ژوئن، میزبان کنفرانس اقتصادی دو روزه ای در اجرای طرح آمریکایی - صهیونیستی معامله قرن بود که این کنفرانس با مخالفت های گسترده کشورها و تحریم گروه های فلسطینی مواجه شد.

116/118

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: معامله قرن از پیش شکست خورده است

حماس: موج بازداشت ها اراده مردم فلسطین را سست نمی کند

حماس: معامله قرن هرگز اجرایی نخواهد شد

کلیدواژه

کامنت