آبان 30, 1398 20:47 Asia/Tehran [Updated: مرداد 22, 1399 19:23 Asia/Tehran]
  • نخست وزیر اسرائیل رسما به سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شد

دادستانی رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم به تقلب، دریافت رشوه و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شده است.

به گزارش پارس تودی، منابع صهیونیستی به نقل از یک منبع مطلع گزارش دادند: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که از ماه‌ها پیش درگیر چند پرونده قضایی است، امروز (پنج‌شنبه) رسما به دریافت رشوه، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شده است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، دادستانی رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌هایی به وکیل نتانیاهو و رئیس پارلمان این رژیم، خواستار آغاز سلب مصونیت پارلمانی نتانیاهو شده است.

نتانیاهو که بعد از انتخابات مارس 2019 موفق به تشکیل کابینه نشده است در انتخابات سپتامبر نیز کرسی‌های لازم را برای تشکیل کابینه به دست نیاورد. 

پلیس اسرائیل چهار پرونده درخصوص فساد دولتی و مالی نخست وزیر این رژیم تشکیل داده است.

نخستین پرونده موسوم به "پرونده 1000" به دریافت هدایا از تجار ثروتمند مربوط است. پرونده دوم موسوم به "پرونده 2000" نیز مربوط به توافق نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک روزنامه صهیونیستی "یدیوت آحارونوت" برای پوشش بهتر اخبار کابینه‌اش در مقابل ایجاد محدودیت هایی بر روزنامه رقیب (اسرائیل هیوم) است.

در پرونده سوم موسوم به "پرونده 3000" هم نتانیاهو به زد و بند در جریان خرید زیردریایی‌های اتمی از آلمان متهم است.

همچنین در پرونده چهارم موسوم به "پرونده 4000 " نتانیاهو متهم به پرداخت میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی به «شاؤول الویچ» Shaul Elovitch مالک شرکت «بزک» Bezeq است.

نتانیاهو نخستین مقام رژیم صهیونیستی نیست که با تحقیقات و بازجویی کیفری روبه‌رو شده است. فساد اخلاقی و مالی در میان مقامات این رژیم رایج است.

139/116

تظاهرات هزاران نفر در تل‌آویو علیه فساد "نتانیاهو"

اعتراض صهیونیست ها به فساد مالی نتانیاهو

بازجویی پنج ساعته از نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش

کلیدواژه

کامنت