آذر 17, 1398 15:39 Asia/Tehran [Updated: مهر 07, 1399 13:46 Asia/Tehran]
  • نقض حقوق روزنامه‌نگاران فلسطینی از سوی صهیونیست‌ها

اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین از افزایش نقض حقوق روزنامه‌نگاران توسط نظامیان رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش پارس تودی، اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین روز یکشنبه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: در اثر حملات نظامیان رژیم صهیونیستی 15 روزنامه‌نگار طی ماه گذشته (نوامبر) راهی بیمارستان شدند.

بنا بر اعلام اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین، بدترین نمونه نقض حقوق‌ روزنامه نگاران فلسطینی، در روستای "صوریف" شمال شهر "الخلیل" رخ داد که در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست، یک عکاس خبری چشم راست خود را از دست داد و 10 روزنامه‌نگار نیز زخمی شدند.

این اتحادیه می افزاید: روزنامه نگاران در فلسطین هدف مستقیم بمب‌های صوتی و گازی قرار می‌گیرند و طی ماه گذشته 23 نفر از روزنامه نگاران دچار حالت خفگی شدید شده‌اند.

اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین همچنین به حمله صهیونیست‌ها به مراکز رسانه‌ای و مصادره تجهیزات آن‌ها اشاره کرد و افزود: کارمندان یک شرکت وابسته به تلویزیون فلسطین در ماه گذشته هدف اقدامات سرکوبگرانه صهیونیست‌ها قرار گرفتند و 3 نفر از آن‌ها دستگیر و 4 کارمند نیز احضار شدند.

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران در فلسطین پیشتر اعلام کرده بود، هدف رژیم صهیونیستی از بازداشت، زخمی و یا به شهادت رساندن روزنامه‌نگاران و خبرنگاران، جلوگیری از افشای جنایات این رژیم ضد مردم مظلوم فلسطین است.

138/116

بیشتربخوانید:

نقض حقوق روزنامه‌نگاران فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

تشدید سرکوب اصحاب رسانه در کرانه باختری رود اردن

کلیدواژه

کامنت