آذر 24, 1398 05:31 Asia/Tehran [Updated: آذر 24, 1398 05:43 Asia/Tehran]
  • محمود عباس: فلسطینی ها هرگز

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز شنبه گفت: ملت فلسطین با طرح آمریکایی "معامله قرن" مخالف است و هرگز آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش پارس تودی، "محمود عباس" در دیدار با هیاتی از مرکز اندیشه و مطالعات راهبردی مصر در شهر "شرم‌الشیخ" این کشور همچنین به تعلیق روابط دیپلماتیک تشکیلات خودگردان با  آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت،  تا زمانی که "دونالد ترامپ" رئیس جمهورآمریکا بر تصمیمات اخیر خود از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و الحاق شهر قدس به سرزمین های اشغالی پافشاری کند، تشکیلات خودگردان روابطی با آمریکا نخواهد داشت.

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است؛ این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، بحرین و امارات تهیه شده است.

بر اساس طرح آمریکایی "معامله قرن"، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

در چارچوب طرح "معامله قرن"، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا ششم دسامبر2017 شهر اشغالی‌ قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد و از تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس خبر داد. دولت آمریکا  دوشنبه 14 می 2018 این تصمیم را عملی کرد.

قدس از سال 1967 در اشغال رژیم صهیونیستی است.117

بیشتر بخوانید:

محمود عباس: ظلم آمریکا پایدار نخواهد بود

محمود صابر: آمریکا کردها را فریب داد و از پشت خنجر زد

محمود عباس: نتانیاهو برای فرار از زندان، بدنبال نخست وزیری است

 

کلیدواژه

کامنت