فروردین 16, 1399 20:46 Asia/Tehran [Updated: فروردین 16, 1399 21:05 Asia/Tehran]
  •  کرونا در جهان عرب / رژیم صهیونیستی در پی شیوع کرونا میان فلسطینی ها

کرونا در جهان عرب همچنان روند تصاعدی دارد و رژیم صهیونیستی نیز ضمن بی توجهی به شیوع کرونا در میان اسرای فلسطینی، در برخی شهرک های صهیونیست نشین اقدامی برای مقابله با کرونا در میان فلسطینی ها انجام نمی دهد.

به گزارش پارس تودی، «محمد العبدالعالی» سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز (شنبه) اعلام کرد، 140 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است که با احتساب این موارد جدید شمار مبتلایان به 2 هزار و 179 نفر می رسد. 

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان افزود: 4 نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند که شمار فوتی ها به 29 نفر رسید.

«فریده الحویسنی» سخنگوی وزارت بهداشت امارات نیز اعلام کرد، شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور به 10 نفر افزایش پیدا کرده است. 

سخنگوی وزارت بهداشت امارات از بهبود یافتن 17 نفر دیگر و نیز ابتلای 24 نفر دیگر به کرونا طی یک روز گذشته خبر داد و شمار مبتلایان را یک هزار و 505 نفر اعلام کرد. 

وزارت بهداشت عمان نیز از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 277 نفر خبر داد. 

کویت هم اولین فوتی ناشی از کرونا در این کشور را تأیید کرد. 

کویت دیروز (جمعه) بالاترین آمار ابتلا به کرونا را ثبت کرد به طوری که «عبدالله السند»، سخنگوی وزارت بهداشت کویت در نشستی خبری اعلام کرد که با ثبت 75 مورد جدید ابتلا به کرونا در کویت، شمار مبتلایان به 417 نفر رسیده است.

کرونا سبب افزایش تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطین شد.

«ریاض اشقر»، سخنگوی مرکز مطالعات اسیران فلسطینی اعلام کرد، اداره زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی کاملاً بر اوضاع اسیران فلسطینی در بند چهارده زندان عوفر سرپوش گذاشته است.

اشقر افزود، اداره زندان‌های اسرائیل اعلام کرده است 9 نفر از اسرا را که از نزدیک با «نور صرصور»، اسیر فلسطینی مبتلا به کرونا، ارتباط داشته‌ اند قرنطینه کرده است، اما حاضر نیست از زندانیان فلسطینی تست کرونا بگیرد.

وی با هشدار درباره خطر کرونا برای جان صدها اسیر بیمار فلسطینی گفت: ایمنی بدنی اسرای بیمار پایین و بدن‌های آنها به علت بیماری و وضعیت سخت زندان ضعیف شده است.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین هم امروز شنبه اعلام کرد، شهرک‌های اسرائیلی به کانون انتقال ویروس کرونا به شهرها و روستاهای فلسطینی در کرانه باختری تبدیل شده‌اند.

در گزارش این سازمان آمده است: دولت فلسطین از کارگران فلسطینی خواسته که کار خود را در پروژه‌های اسرائیلی در شهرک‌های صهیونیست‌نشین متوقف کنند و به خانه‌هایشان بازگردند.

تاکنون بیش از 7 هزار و 500 نفر در سرزمین های اشغالی و 205 نفر نیز در فلسطین به کرونا مبتلا شدند. 

133/118

بیشتر بخوانید:

ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها بی توجه به شیوع کرونا/ تحلیل

هشدار روزنامه اسرائیلی درباره فروپاشی اقتصاد رژیم صهیونیستی به سبب کرونا

افزایش مبتلایان به کرونا در عربستان و کویت

کلیدواژه

کامنت