شهریور 09, 1399 14:14 Asia/Tehran [Updated: آبان 07, 1399 11:08 Asia/Tehran]

دبیرکل حزب‌الله لبنان پیام عاشورا را ایستادگی در مقابل ظلم و ذلت دانست و گفت: حزب الله هرگز از گزینه مقاومت و دشمنی با رژیم صهیونیستی دست برنخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی، نبرد امروز منطقه را جنگ میان حق و باطل برشمرد و افزود: حزب‌الله  و مقاومت اسلامی در روز دهم محرم برالتزام قاطع خود برای همراهی با هر گروهی که بخواهد با رژیم صهیونیستی مبارزه نماید، تأکید می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان بابیان اینکه دولت آمریکا خواهان سیطره و تاراج ثروت کشورهای منطقه از جمله یمن، سوریه و عراق و دشمنی بی پایان با ایران است، اظهارداشت: در برابر این تجاوزگری‌ها راهی جزمبارزه و ایستادگی نیست.

وی با اشاره به اینکه عربستان سعودی و امارات که جنگی را بر ملت یمن تحمیل کرده اند، ابزار آمریکایی ها هستند و تمایلات و تصمیم های آنها را اجرا می کنند، خاطر نشان کرد: امروز نماد واضح و آشکار باطل آمریکاست و ما امروز در عاشورای حسینی می گوییم که نمی توانیم در کنار حق برای رویارویی با آمریکای باطل نایستیم.

سید حسن نصرالله سازش امارات با رژیم اسرائیل را ذلتی بزرگ برای این کشور وخیانت به جهان عرب برشمرد وگفت: صهیونیست ها با اعلام اینکه حاضر به توقف طرح اشغال کرانه باختری و یا فروش جنگنده اف-35 به امارات  نیستند، آبروی امارات را بردند.

وی افزود: دشمن صهیونیستی به اماراتی ها حتی روز اعلام توافق برای عادی سازی روابط دروغ گفت و امارات به ترامپ و نتانیاهو در بدترین روزگار سیاسی آنها رایگان خدمت کرد.

دبیرکل حزب‌الله درباره وضعیت لبنان نیز گفت: لبنان به نخست‌وزیری نیاز دارد که بتواند وضعیت اقتصادی و زندگی مردم را بهبود بخشیده و ضمن بازسازی، دست به اصلاحات بزند.

نصرالله همچنین خاطر نشان کرد، حزب‌الله درباره حملات اخیررژیم صهیونیستی که موجب شهادت تعدادی از جمله «علی کامل محسن» شد به روش خود یعنی تثبیت معادله و موازنه، ادامه میدهد، اسرائیل باید بفهمد که اگر یکی از نیروهای حزب‌الله را به شهادت برساند، یکی از نیروهایش کشته خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با درخواست از خداوند برای رفع خطر ویروس همه گیر جهانی کرونا از سر همه ملت های جهان و ملت لبنان تاکید کرد، لبنان هم مانند دیگر کشورهای جهان با بحران شیوع ویروس کرونا مواجه است و شیعیان این کشور که هر سال با برگزاری مراسم ها در ایام محرم شور و شعور حسینی را به نمایش می گذاشتند، امسال برای مقابله با این ویروس مراسم سوگواری و عزداری محرم به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورا را با رعایت پروتکل ها و بدون تشکیل تجمعات عاشورایی از جمله در ضاحیه جنوبی برگزار کردند.

دبیرکل حزب الله به شیوع ویروس کرونا و مشکلات دولت لبنان برای مقابله با آن هم اشاره کرد و با تاکید به ضرورت التزام همه به اقدامات پیشگیرانه آن را واجب شرعی و دینی خواند و گفت که هرگونه تخلف از اقدامات گناهی است که انسان در روز قیامت باید پاسخگوی آن باشد.

117

بیشتر بخوانید:

نصرالله: انفجار بیروت فاجعه بزرگ انسانی و ملی است

نصرالله: با صبر و رعایت ضوابط در برابر کرونا پیروز می شویم

نصرالله: سید حسن نصرالله: مدل ایران در توسعه و تولید باید مورد توجه قرار بگیرد

تاکیدات حسن نصرالله در تبیین موقعیت امروز مقاومت

کلیدواژه

کامنت