فروردین 16, 1400 16:25 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  •  شیخ عیسی قاسم خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد

«شیخ عیسی قاسم» رهبر نهضت اسلامی بحرین با ارسال پیامی، بار دیگر خواستار آزادی زندانیان سیاسی در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شیخ عیسی قاسم امروز (دوشنبه) در پیامی  خواستار ادامه تظاهرات بحرینی‌ها برای آزادی زندانیان سیاسی که در زندان‌های رژیم آل خلیفه با تهدید ابتلا به «ویروس کرونا» مواجه هستند، شد. 

رهبر شیعیان بحرین ضمن درخواست تقویت جنبش مردمی بحرین برای دست‌یابی به مطالبات ملی، نسبت به فریب تظاهرکنندگان و تحریف حرکت آن‌ها به منظور خنثی کردن مطالباتشان از جمله آزادی زندانیان سیاسی، هشدار داد. 

آیت الله عیسی قاسم همچنین خواستار حفظ املاک عمومی و خصوصی و احتیاط برای جلوگیری از ایجاد اختلال در نظم و تردد جامعه شد.

شیخ قاسم تصریح کرد، به جهانیان بیاموزید که چگونه مظلوم بر حق خود پافشاری می‌کند و از آن عقب نشینی نمی‌کند، اما به خشم خود اجازه نمی‌دهد که او را از دین، عقل، خرد و مصلحت خارج کند. 

بحرین از جمعه گذشته (2 آوریل) شاهد موج اعتراضات گسترده و بی‌سابقه برای محکومیت ادامه بازداشت فعالان سیاسی توسط حکومت رژیم آل خلیفه و آزادی بدون قید و شرط آن‌ها بوده است. 

مردم بحرین یکشنبه شب در مناطق مختلف این کشور برای چهارمین شب متوالی برای آزادی زندانیان سیاسی در این کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

فعالان بحرینی نیز هشتگی تحت عنوان #أنقذوا_سجناء_البحرین «زندانیان بحرین را نجات دهید» در شبکه‌های اجتماعی به راه‌انداخته‌اند.

بحرین به سبب وضعیت وخیم زندان ها با فشارهایی از جانب سازمان های دفاع از حقوق بشر روبروست.

بحرین از 14 فوریه 2011 صحنه اعتراض مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، اصلاحات سیاسی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

117

بیشتر بخوانید:

تظاهرات بحرینی‌ها برای آزادی زندانیان سیاسی

تظاهرات مردم بحرین برای آزادی زندانیان ابراز عقیده

کلیدواژه