فروردین 30, 1400 23:44 Asia/Tehran [Updated: فروردین 30, 1400 23:45 Asia/Tehran]
  • شیخ عیسی قاسم: نهضت اسلامی تا احقاق حقوق سیاسی و مدنی ملت بحرین ادامه خواهد یافت

رهبر نهضت اسلامی بحرین روز دوشنبه با صدور بیانیه ای تصریح کرد، تا زمانی که رژیم آل خلیفه حقوق سیاسی و مدنی ملت بحرین در تدوین قانون اساسی جدید و موسساتی مبتنی بر آن را محقق نکند، جنبش اعتراضی با هر هزینه‌ای توسط ملت این کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رهبر نهضت اسلامی بحرین در این بیانیه خاطرنشان کرد، از آنجا که مردم بحرین چیزی را که آنها را ترغیب به توقف جنبش اعتراضی‌شان کند، نمی‌یابند و شاهد اوج گیری سیاست ستم، دیکتاتوری و به حاشیه راندن ملت توسط حکومت هستند، حکم می‌کند که آنها به مسیر جنبش اعتراضی خود ادامه دهند حتی اگر برای آن هزینه دهند.

رهبر نهضت اسلامی بحرین تاکید کرد، راه حل بحران این کشور، در سرعت بخشیدن به اصلاحات تا حدی است که مردم از آن راضی باشند و در آن قدرت، غرور، آسایش، امنیت و منفعت برای همه وجود داشته باشد.

شیخ عیسی قاسم، وضعیت زندان‌های بحرین را عامل تشدید اعتراضات و برافروخته شدن احساسات خشم مردم این کشور دانست و افزود، اگر هدف از شلوغ کردن زندان‌ها با هزاران آزاده، تبدیل کردن قضیه از مطالبه حقوق سیاسی و مدنی به قضیه مطالبه آزادی زندانیان است، فریادهای زندانیان آزاده از داخل زندان ها در مطالبه حقوق ملت، دلیل قاطع شکست این توطئه است.

رهبر نهضت اسلامی بحرین در پایان با تاکید بر اینکه مردم بحرین بسیار آگاه هستند و می‌دانند که راه حل بحران کشور تنها در بهبود اساسی اوضاع و ایجاد رابطه سیاسی میان ملت و حکومت بر اساس اصول جدید و صحیح است، خاطرنشان کرد، امروز مردم یحرین خود را موظف می‌دانند به جنبش اعتراضی و اصلاح‌طلبی خود با وجود خسارات پی در پی آن برایشان ادامه دهند، زیرا کم ضررترین گزینه است.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم بحرین شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

120