اردیبهشت 21, 1400 23:05 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]

مقاومت فلسطین سه شنبه شب  در پاسخ به حملات و جنایات رژیم صهیونیستی، "تل آویو" را موشک باران کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس،  گردان های شهید "عزالدین القسام"، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" لحظاتی پیش اعلام کرد، با 130 فروند راکت، "تل آویو"  و شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف آن را هدف قرا داده است.

بر اساس اعلام منابع خبری، پس از این حمله موشکی، آژیرهای خطر در سراسر تل‌آویو و نیز شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف آن به صدا درآمده است.

صهیونیست ها از این حمله موشکی نیروهای مقاوت فلسطین، وحشت کرده اند.

سخنگوی گردان های شهید "عزالدین القسام"، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" عصر سه شنبه اعلام کرده بود، اگر رژیم صهیونیستی به بمباران ساختمان‌های غیرنظامی ادامه دهد، حملات موشکی گروه های مقاومت گسترده تر و شدیدتر خواهد شد.

"ابوعبیده" تاکید کرده بود، اگر دشمن بخواهد همچنان به بمباران ساختمان‌های غیرنظامی ادامه دهد، تل‌آویو با یک حمله موشکی سخت و بیشتر از آنچه در عسقلان اتفاق افتاد، مواجه خواهد شد.

امروز گروه های مقاومت فلسطین، با ده ها فروند راکت،  شهرک های صهیونیست‌نشین اطراف باریکه غزه از جمله شهرک "عسقلان" Ashkelon را هدف قرار دادند.

در همین حال؛ عصر سه شنبه یک مخزن سوخت در یکی از تاسیسات راهبردی صهیونیست‌ها در شهرک صهیونیست‌نشین "عسقلان" Ashkelon هدف حملات راکتی گروه‌های مقاومت قرار گرفت.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده، ستون‌های بلندی از آتش و  دود از این تاسیسات راهبردی بلند شده است.

شبکه الجزیره سه شنبه شب از  مراجعه 95 صهیونیست زخمی به یکی از بیمارستان ها در شهرک "عسقلان" خبر داد.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرده اند تاکنون 630 راکت از باریکه غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین شلیک شده است.

در همین حال کانال 12 رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در گزارشی به ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی این رژیم موسوم به «گنبد آهنین» در برابر حملات موشکی گروه های مقاومت فلسطینی اذعان کرد.

وزارت بهداشت فلسطین سه شنبه شب اعلام کرد، در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه از که دیروز دوشنبه تاکنون ادامه داشته، دستکم  28 فلسطینی از جمله 10 کودک شهید و بیش از 150 نفر نیز زخمی شده اند.

در همین حال؛ صحن‌های مسجد الاقصی و محله‌های همجوار آن به خصوص محله "باب العامود" طی روزهای اخیر صحنه حملات نظامیان صهیونیست به فلسطینیان بوده است.

در حالی که دامنه اعتراض فلسطینی‌ها به طرح‌های رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی قدس و اقدامات تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها از جمله اقدام برای تصاحب محله "الشیخ جراح" و اخراج فلسطینی‌ها از آن افزایش یافته است، بر شدت حملات و درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان معترض نیز افزوده شده است.

بر اساس اعلام منابع فلسطینی،  در دور جدید حملات نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها در قدس اشغالی، بیش از 700 نفر زخمی شده اند. 

اهالی قدس تاکید کرده اند اجازه نمی‌دهند  اسرائیل برنامه یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی را پیش ببرد.

گروه های مقاومت فلسطین هم با صدور بیانیه‌ هایی تصریح کردند، رژیم اشغالگر صهیونیستی بهای تجاوز و تعرض آشکارش به فلسطینیان در  مسجد الاقصی و قدس را پرداخت خواهد کرد. 

120

کلیدواژه