خرداد 20, 1400 01:13 Asia/Tehran [Updated: خرداد 20, 1400 03:13 Asia/Tehran]
  • سه‌ اصل اساسی شورای عالی سیاسی یمن برای مذاکرات آتی

شورای عالی سیاسی یمن از هرگونه تلاش برای پایان دادن به درد و رنج ملت یمن استقبال و سه اصل اساسی را برای مذاکرات آتی مشخص کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شورای عالی سیاسی یمن روز چهارشنبه با برگزاری نشستی از تلاش‌های کشور عمان و هیأت این کشور در صنعاء قدردانی و اعلام کرد، از هرگونه تلاش صادقانه برای کاهش درد و رنج ملت یمن از راه برداشتن محاصره، بازگشایی بدون محدودیت فرودگاه‌ها و بنادر استقبال می‌کند.

 شورای عالی سیاسی ضمن تأکید بر موضع ثابت جمهوری یمن در تعامل مثبت با تمام ایده‌ها و پیام‌هایی که حاکمیت و حق مشروع مردم یمن را در نظر می‌گیرد، تصریح کرد، در بحث و تبادل‌نظرهای آتی، سه اصل اولیه را نمی‌توان نادیده گرفت و آن‌ برداشتن محاصره، متوقف کردن تجاوزهای هوایی، زمینی، دریایی و پایان دادن به اشغالگری و همچنین خروج نیروهای بیگانه و عدم مداخله در امور داخلی یمن است.

شورای عالی سیاسی یمن در نشست خود بار دیگر تأکید کرد ، کشور یمن در آستانه پیروزی قرار داد چراکه در دفاع از حاکمیت و استقلالش پیروز بوده و قیمومت کسی را نپذیرفته است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از 17 هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

در روزهای اخیر تحرکات دیپلماتیک در خصوص بحران یمن افزایش یافته است. 

«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رئیس شورای سیاسی دولت نجات ملی یمن روز دوشنبه با هیأتی از عمان  درباره مسائل انسانی در این کشور گفت و گو کرده است. //114

بیشتر بخوانید:

ظریف در دیدار گریفیتس: محاصره مردم یمن باید رفع شود

عمان؛ محور دور تازه تحرکات دیپلماتیک درباره جنگ یمن

دیدار هیات عمانی با دبیرکل دولت نجات ملی یمن

نخست وزیر یمن: کشورهای متجاوز شکست یمنی ها را محال می دانند

کلیدواژه