مرداد 18, 1400 04:29 Asia/Tehran [Updated: مرداد 18, 1400 06:15 Asia/Tehran]
  • انصارالله یمن احکام صادره علیه فلسطینیان را در عربستان محکوم کرد

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب در بیانیه‌ای رأی دادگاه عربستان سعودی علیه فلسطینیان زندانی را در این کشور محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در بیانیه دفتر سیاسی انصارالله آمده است: حکم‌های عربستان علیه فلسطینیان مقیم این کشور را محکوم می‌کنیم و این احکام را خنجر مسمومی به پیکر آرمان فلسطین و پیام دوستی و دنباله‌روی و تبعیت از اسرائیل می‌دانیم.

این بیانیه افزوده است: از آن جایی که ماهیت رژیم سعودی مشتاق عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی است،  از ملت‌های اسلامی خواستار همبستگی با زندانیان فلسطینی و اعمال فشار بر رژیم سعودی برای آزادی فوری آنان هستیم.

جنبش انصارالله یمن در پایان اعلام آمادگی کرده است تا اسرای سعودی را در قبال آزادی زندانیان فلسطینی در بند ریاض، آزاد کند.

پیش‌تر دادگاه سعودی برای محمد الخضری نماینده حماس در عربستان ۱۵ سال زندان و برای شمار دیگری از فلسطینیان و اردنی‌ها احکام حبس کوتاه و بلند مدت صادر کرده بود.

حماس پیش‌تر اعلام کرده بود که عربستان تقریبا ۶۰ فلسطینی از اعضا و هواداران حماس از جمله الخضری و فرزندش هانی را از آوریل ۲۰۱۹ میلادی بازداشت کرده است بدون آنکه جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه دهد.125

کلیدواژه