مهر 07, 1400 11:35 Asia/Tehran [Updated: مهر 07, 1400 11:42 Asia/Tehran]
  • وزیر کشور عراق: شمار زائران اربعین به 17 میلیون نفر رسید

مقام های عراقی درباره آخرین آمار زائران اربعین حسینی اعلام کردند: حدود 17 میلیون نفر در آیین های چهلم امام حسین (ع) شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق در نشست مطبوعاتی مشترک با «نضیف الخطابی» استاندار کربلا از افزایش شمار زائران امسال اربعین حسینی خبر داد.

افزایش شمار شرکت کنندگان در آیین های اربعین حسینی در حالی است که به علت محدودیت های کرونایی زائران خارجی از جمله میلیون ها نفر زائر ایرانی نتوانستند به شکل انبوه و طبق سنت هر سال به عراق سفر کنند.

وزیر کشور عراق در این نشست اعلام کرد که جمعیت زائران اربعین امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 17 میلیون نفر رسید.

شمار زائران آیین های اربعین سال گذشته 14 میلیون و 500 هزار نفر بود که امسال 2/5 میلیون نفر به این آمار افزوده شده است.

وزیر کشور عراق یادآور شد که امسال شمار زائران اربعین حسینی ورودی به کربلا 17 میلیون نفر بود.

الغانمی تاکید کرد که با وجود این جمعیت میلیونی هیچ حادثه امنیتی رخداد نداد و «طرح امنیتی ویژه اربعین» با موفقیت اجرا شد.

استاندار کربلا نیز در این نشست مطبوعاتی گفت که همه طرح های خدماتی ویژه اربعین با موفقیت اجرا و برای اجرای آنها نزدیک به صد هزار نیروی انسانی و کارکنان دستگاه های اجرایی به کار گرفته شد.

«عتبه حسینی» پیشتر و قبل از اعلام وزیر کشور عراق خبر داد که سامانه شمارش الکترونیکی زائران از هفتم صفر تا ظهر 20 صفر (15 تا 28 سپتامبر) 16 میلیون و 327 هزار و 542 زائر ورودی را از پنج مسیر اصلی بغداد ـ کربلا، نجف ـ کربلا، بابل ـ کربلا، و دو جاده حسینیه ـ کربلا به این شهر را ثبت کرده است.

117

بیشتر بخوانید:

کربلا میزبان زائران اربعین حسینی (ع)

کلیدواژه