آذر 12, 1400 23:40 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1400 16:10 Asia/Tehran]
  • ۸ کشته و زخمی در حمله پهپادی آمریکا در سوریه

منابع خبری از حمله پهپادی آمریکا به جنوب استان ادلب سوریه خبر دادند که 8 کشته و زخمی داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این حمله یک غیرنظامی کشته و 7 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع سوری اعلام کردند، یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع MQ9 RAPER با سه فروند موشک، یک دستگاه موتورسیکلت را در جاده اریحا به المسطومه در جنوب استان ادلب، شمال سوریه هدف قرار داده است.

بر اثر این حمله، سرنشین این موتورسیکلت که بر اساس اعلام منابع سوری یک کارگر ساده در شورای شهر عفرین بود کشته و 7 نفر دیگر که در داخل یک دستگاه خودرو در نزدیکی موتورسیکلت بودند زخمی شدند.

 در بین زخمی‌ها حضور 3 زن و یک کودک گزارش شده است.

آمریکا در سال های اخیر بارها غیرنظامیان سوری را هدف قرار داده است.

وبگاه سازمان موسوم به "الشبکه السوریه لحقوق الانسان" اخیرا اعلام کرد، شمار غیرنظامیانی که به دست ائتلاف به اصطلاح بین المللی ضد داعش تحت فرماندهی آمریکا در سوریه کشته شده‌اند، از مرز سه هزار نفر عبور کرده است که یک سوم آن‌ها کودک هستند.

دولت سوریه بارها با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت از آن ها خواسته است به جنایت های ائتلاف آمریکایی در سوریه پایان دهند.

ائتلاف به اصطلاح ضد داعش در دوران باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا با هدف ادعایی مبارزه با تروریست های مستقر در عراق و سوریه شکل گرفت.

این در حالی است که بر اساس گزارش های رسمی، آمریکا و شرکای غربی و عربی این کشور از ایجاد کنندگان و حامیان اصلی مالی و تسلیحاتی گروه های تروریستی از جمله داعش به شمار می روند. // 114

کلیدواژه