اردیبهشت 23, 1401 21:16 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 19:30 Asia/Tehran]

دبیرکل حزب الله لبنان با تسلیت شهادت «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی به دست نیروهای اشغالگر صهیونیستی گفت: سازشکاران باید از شهادت شیرین ابوعاقله خجالت بکشند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان روز جمعه در همایش انتخاباتی که حزب الله در مناطق بعلبلک، ریاق و مشغره برگزار کرد، اظهار داشت: شهادت شیرین ابوعاقله شاهدی بر جنایات دشمن و مظلومیت مردم فلسطین و کشتارها و نقض حقوق بشر بود.

نصرالله با بیان اینکه قوی ترین پیام شهادت ابوعاقله مسیحی بودن اوست، تأکید کرد: واقعیت وحشیانه و دشمنی اسرائیل از قتل عام فلسطین تا لبنان و مصر تغییر نکرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حکام سازشگر با اسرائیل از شهادت ابوعاقله خجالت بکشند، تصریح کرد: همه در معرض خطر سیاست‌های رژیم نژادپرست و غیرانسانی قرار دارند.

نصرالله همچنین با اشاره به تحولات لبنان گفت: باید یادآور شد که ایران و سوریه که امروز بخشی از کارزار انتخاباتی هستند، به مقاومت علیه اشغالگران کمک کردند و آمریکا و برخی کشورهای عربی از اسرائیل حمایت کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دشمن صهیونیست می‌خواهد که مردم لبنان دست از مقاومت و سلاح‌های مقاومت بردارند و با محاصره، فشار، اتهامات و تحریف حقایق، به دنبال انزوای مقاومت است.

نصرالله با بیان اینکه سلاح مقاومت نه کسی را از تعمیر برق و سدسازی باز داشته و نه سیاست‌های فاجعه بار مالی را در دهه‌های گذشته تعیین کرده است، گفت: این آمریکاست که به همراه گروههای وابسته به خود اموال سپرده‌گذاران را به خارج لبنان قاچاق می‌کند و در راستای گرسنه نگه داشتن مردم لبنان فعالیت می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه شاهد نفرت‌پراکنی عجیبی در لبنان هستیم، خاطرنشان کرد: رأی دادن در انتخابات 15 مه، پیامی برای همه توطئه کنندگان علیه مقاومت و آینده لبنان در بر دارد.

117

کلیدواژه