مهر 20, 1400 18:58 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 21:22 Asia/Tehran]
  • اعضا سیکا خواستار حمایت سازمان ملل از آوارگان فلسطینی شدند

دولت‌های عضو سیکا (CICA) با محکوم کردن اقدامات یکجانبه‌ رژیم صهیونیستی در مورد تغییر وضعیت موجود در بیت‌المقدس، رسیدگی و نقش سازمان ملل متحد در حمایت از  آوارگان فلسطینی را بسیار مهم دانستند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، ششمین نشست وزرای امور خارجه کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (CICA) در تاریخ 19 و 20  مهر 1400 ( برابر با 11 و 12 اکتبر 2021 ) به ریاست قزاقستان در نورسلطان برگزار شد.

در این نشست، دولت‌های عضو سیکا به رغم حضور و اعتراض شدید نماینده رژیم صهیونیستی، با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت کنونی خاورمیانه، برای دستیابی به صلح، امنیت و ثبات در منطقه، تمامی طرف های ذی‌نفع در این زمینه را به اجرای مفاد قطعنامه‌های سازمان ملل متحد فرا خوانده و بر پای بندی خود به احقاق حق مسلم فلسطین برای داشتن دولتی مستقل تصریح کردند.

آنان با محکوم نمودن اقدامات یکجانبه‌ در مورد تغییر وضعیت موجود در بیت‌المقدس، رسیدگی و نقش سازمان ملل متحد در حمایت از  آوارگان فلسطینی را بسیار مهم دانستند.
نشست وزرای امور خارجه کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (CICA) هر دو سال یکبار با با شرکت وزرا و مقامات ارشد کشورهای عضو برگزار می‌شود.

سازمان کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (CICA) با هدف ایجاد ساختار و سازوکاری برای گفتگو و تعامل جهت تضمین صلح و امنیت در منطقه آسیا در حال حاضر دارای 27 عضو دائم، 9 عضو ناظر و 5 سازمان ناظر می‌باشد. // 114

بیشتر بخوانید:

ظریف: ایران آماده همکاری با اعضای سیکا برای تبادل دانش درخصوص مبارزه با کووید- 19 است

"سیکا" اهداف و چشم اندازها+ ویدئو

کلیدواژه