آبان 25, 1400 15:03 Asia/Tehran [Updated: آبان 25, 1400 15:07 Asia/Tehran]
  • بهترین نوع درخت گردو در جهان کدامست؟

کاشت و پرورش نهال گردو در پاییز 1400، سودآوری فراوانی برای باغداران و کشاورزان به همراه دارد. این درختان به دلیل قیمت بالای محصول و ارزشمند بودن نسبت به سایر ارقام نهال میوه، از نظر اقتصادی به صرفه بوده و یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می‌شوند.

دست‌یابی به محصولات با کیفیت و سودآور، نیازمند دانش کافی در مورد انواع نهال گردو است که در ادامه به معرفی مناسب ترین ارقام خواهیم پرداخت.

پربارترین انواع نهال گردو:

 

اگر به دنبال خرید نهال گردو بوده باشید حتما این جمله را شنیده اید که خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد، این امر نیازمند راهنمای خرید نهال گردو از سایت هایی معتبری مانند آریا نهال، ویکی پدیا، گلد نهال و.. مراکز معتبر بوده اید که در این مقاله به گزیده ای از بهترین اطلاعات نهال های گردو خواهیم پرداخت.

تقاضا برای محصول گردو همیشگی است و به جهت قیمت بالای آن سودآوری فراوانی دارد. نهال گردو؛ با شرایط آب و هوایی ایران سازگار بوده و محصولات با کیفیتی تولید می‌شود که قابلیت صادرات دارد. درختان گردو؛ عمدتاً در مناطق سردسیر ایران یافت می‌شوند؛ اما برخی از ارقام گردو وجود دارد که قادر به تحمل آب و هوای گرم‌تر است.

در ادامه به معرفی بهترین انواع نهال گردو در ایران می پردازیم.

 

نهال گردو چندلر پیوندی

رقم چندلر از جمله پرفروش ‌ترین نهال ‌های گردو است که محصول آن برای صادرات خواهان بسیار دارد. کیفیت بالای محصول، ارتفاع نه چندان بلند و حجم بالای باردهی، موجب محبوبیت آن شده است. این نوع نهال در مناطق سردسیر به خوبی رشد می‌کند.

شما می توانید جهت مطالعه بیشتر و یا خرید نهال گردو چندلر پیوندی به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://ariyanahal.ir/product/خرید-نهال-گردو-چندلر/

نهال گردو فرنور پیوندی

یکی از بهترین ارقام نهال گردو در مناطق سردسیر، نژاد نهال گردو فرنور می باشد. برگرفته از کشور فرانسه می باشد که سالیان سال توسط نهالستان های معتبر گردو بومی سازی شده است. بی شک دیرگل ترین رقم و پربارترین نهال گردو در مناطق سردسیر محسوب می گردد.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا نهال

از اولین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند و از نهال های بذری و پربار با قیمت بسیار مناسب بازار نهالستان گردو محسوب می شود. نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا نهال نسبتا دیرگل بوده و قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر ارقام دارا می باشد. مغز گردوی روشنی دارد و درخت آن دارای ارتفاعی متوسط می باشد.

درخت گردوی پکان

نهال گردو پکان؛ در مناطق نیمه خشک و معتدل ایران قابل کاشت است و محصول باکیفیت و راندمان بالا دارد. در ابتدای کاشت نباید از آن انتظار رشد سریع و باردهی بالا داشت؛ اما پس بالغ شدن، باردهی قابل توجهی خواهد داشت.

نهال گردو تویسرکان

رقم نهال گردوی تویسرکان؛ برای صادرات بسیار مغز گردو بسیار هر ساله مورد توجه تاجران قرار می گیرد و در مناطق معتدل و کوهستانی توانایی پرورش دارد. گردوهای تویسرکان، در برابر سرمای شدید مقاوم نیست و نیاز به نگهداری و آب فراوان دارد؛ اما راندمان آن بسیار بالا می باشد.

نهال گردو پدرو

نهال گردو پدرو؛ خصوصیات مشابهی با درخت گردو چندلر دارد، از این رو اگر زمینی مناسب کاشت نهال گردو چندلر دارید، بدون شک، می توانید با خیال آسوده اقدام به خریدو و کاشت نهال گردو پدرو کنید. گردوی پدرو دارای اصالت آمریکایی بوده و از بهترین ارقام نهال گردو در مناطق معتدل تا سردسیر محسوب می شود.

علت محبوبیت خرید نهال گردو چیست؟

خرید نهال گردو؛ به دلیل تقاضای بالا و دائمی، کم ‌هزینه بودن کشت و نگهداری و امکان صادرات محصول آن، یک فرصت سرمایه گذاری ایده آل برای کشاورزان و باغ‌داران است.

استفاده از نهال‌ های مرغوب به همراه دانش و مهارت کافی می‌تواند محصولاتی با قابلیت صادرات را نصیب باغ‌دار کند. نهال گردو؛ نسبت به کم‌آبی مقاوم است و با شرایط کنونی کشور که اکثر مناطق دچار خشکی و کمبود بارش است سازگاری دارد.

از آنجا که گل های درختان گردو به سرمای یکباره ی بهاره مقاوم نیستند و برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از سرمایه اوایل بهار، انتخاب نهال دیرگل راه حل مناسبی است.

 

چطور انتخاب نهال گردویی مناسبی داشته باشیم؟

در بین انواع گردو، انتخاب نهالی مناسب امری نسبتا چالش بر انگیز می باشد. در این بین نهالستان های متفاوت آمار و اعداد متفاوتی را ممکن است مشاهده نمایید. برای مثال انواع و اقسام صفات و ویژگی های مناسب را به نهال گردویی نسبت دهند و از آن سوی، نسبت به ارقام نهال گردویی دیگر، نظر مثبتی نشان ندهند.

از همین روی توصیه می شود ، همیشه از چندین مرجع معتبر باغداری مانند وزارت جهاد کشاورزی، ویکی پدیا، آریا نهال و سایر سایت هایی که به صورت بی طرف ارقام نهال را معرفی می نمایند اطلاعات ارقام را مطالعه و سپس رقم مورد نظر را خریداری نمایید.

کشاورزی امری زمان بر و هزینه بر می باشد آن هم با این افزایش قیمت نهال گردو، طبعا اگر نهال گردوی مورد نظر استانداردهای لازم را نداشته باشد، می تواند آسیب زیادی را به باغدار وارد نماید.

خرید نهال گردو از بهترین نهالستان ایران

اگر قصد خرید نهال گردو را دارید، از مشاوره و خدمات متخصصان نهالستان آریا نهال برای انتخاب انواع نهال مناسب با شرایط و موقعیت جغرافیایی استفاده نمایید. نهال ‌های گردو آریا نهال در آزمایشگاه‌های تخصصی زیر نظر جهاد کشاورزی و با گواهی قرنطینه تولید و عرضه می گردد.

نشانی وب سایت: https://ariyanahal.ir

شماره تماس کارشناسان:

نشانی ما : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 17 شهریور

 

کلیدواژه