اداره گذرگاه‌های غزه اعلام کرد، از یکشنبه گذرگاه‌های «کرم ابو سالم» و «بیت حانون» پس از پنج روز مجددا بازگشایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، با توجه به ارزیابی ارتش این رژیم تصمیم بر این شده است که به تدریج محدودیت‌های اعمالی بر شهرک‌های صهیونیستی به خاطر حملات موشکی از غزه برداشته شود و در گام نخست محدودیت‌ها از ساعت ۶ صبح امروز یکشنبه در شهرک‌های نقب غربی برداشته می‌شود و در گام بعدی از ساعت ۱۲ محدودیت‌ها از شهرک‌های هم مرز با نوار غزه برداشته می‌شود.

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، مدارس اشدود پس از پایان تنش با غزه از امروز یکشنبه بازگشایی خواهد شد.

دانشگاه‌ها و مراکز علمی غزه هم اعلام کردند از روز دوشنبه ساعت کاری دانشگاهی و اداری به روال سابق از سر گرفته می‌شود.

منابع خبری شنبه شب از آغاز اجرای توافق آتش‌بس در ساعت ۲۲ به وقت محلی بین نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی با میانجیگری مصر خبر دادند.

این در حالی است که دقایقی پیش از آغاز اجرای توافق آتش بس، نیروهای مقاومت فلسطین تل آویو و شهرک‌های صهیونیستی غلاف غزه را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

از سه‌شنبه گذشته جنگنده‌های ارتش رژیم اسرائیل حملاتی را به غزه انجام داده‌اند. در پاسخ به این حملات، گروه‌های مقاومت فسلطینی «تل آویو» و سایر شهرهای صهیونیست‌نشین در سرزمین‌های اشغالی را با موشک هدف قرار دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی تاکنون یک هزار و ۲۳۴ موشک از غزه به سوی اهداف اسرائیلی شلیک کرده‌اند و ارتش این رژیم نیز از ابتدای تحولات اخیر تاکنون به ۳۷۱ هدف در غزه حمله کرده است.125