تهران - ایران پرس: مدیر خانه خلاق و نوآور «ب» گفت: این خانه، پروژه‌ای برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای استعدادهای خلاق بومی در ایران است.

زهرا ابوالحسنی، مدیر خانه خلاق و نوآور «ب» در گفتگو با خبرگزاری ایران پرس ، به تشریح اهداف این خانه پرداخت و گفت: این خانه راه را برای تجمع و توسعه فعالیت های هنرمندان خلاق و ایده های نوآورانه آنها هموار می کند. 

وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی این مکان آمیختن هنر با ادبیات، فناوری و هنر سنتی با زندگی مدرن است.

ابوالحسنی درباره ارتباط این خانه با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت: خانه استاد بهزاد که الان در آن مستقر هستیم از سوی معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی در اختیار ما گذاشته شد و همیشه ارتباط متقابلی میان خانه خلاق «ب» و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری وجود داشت. 

وی همچنین افزود خانه خلاق «ب» کارگزار رسمی معاونت علمی و فن آوری در حوزه صادرات صنایع دستی و محصولات مرتبط به آن است.

زهرا ابوالحسنی با بیان اینکه در اینجا پذیرای همه هنرمندان و استارتاپ‌های صنایع خلاق دستی و گردشگری هستیم تا خدمات متنوعی را به آنها ارائه دهند، گفت: این خانه‌های خلاق در انواع فعالیت‌های فرهنگی مانند صنایع دستی، بازی، انیمیشن و هر فعالیتی فعال هستند و به آنها کمک می‌کنند. 

ابوالحسنی در انتها از برادرش «محمد ابوالحسنی» کارآفرین نمونه به عنوان موسس این خانه یاد کرد که تلاش بسیاری برای تاسیس خانه انجام داد اما متأسفانه نوروز ۱۴۰۰ و پیش از افتتاح خانه «ب» بر اثر ابتلا به ویروس درگذشت.

112