آذر 13, 1400 01:29 Asia/Tehran [Updated: آذر 13, 1400 01:46 Asia/Tehran]
  • بلینکن: خروج از برجام باعث انزوای آمریکا شد

وزیر خارجه آمریکا اذعان کرد، این کشور با خروج از برجام منزوی شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آنتونی بلینکن در مصاحبه با خبرگزاری رویترز با بیان اینکه خروج واشنگن از برجام در دوران ریاست جمهوری "دونالد ترامپ" یک اشتباه بزرگ بود، اظهار داشت، این اقدام باعث انزوای آمریکا شده است.

بلینکن در این مصاحبه با تکرار زیاده‌خواهی‌های همیشگی واشنگتن درخصوص ایران و برجام، ادعا کرد، تهران در مذاکرات وین جدی نیست.

«جن ساکی»، سخنگوی کاخ سفید هم پس از پایان مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین با بیان این ادعا که واشنگتن همیشه امیدوار به رویکرد دیپلماتیک است، مدعی شد، "جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا به دنبال بازگشت واشنگتن به برجام است.

دور جدید مذاکرات بین ایران و گروه 1+4  از روز دوشنبه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین رسما آغاز و روز جمعه به پایان رسید.

هیأت ایرانی در وین چهارشنبه شب متون پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع "لغو تحریم‌های ظالمانه" و "مسائل هسته‌ای" به طرف مقابل ارائه کرد.

با توجه به درخواست برخی از هیأت‌ها جهت بازگشت به پایتخت‌هایشان جهت مشورت و دریافت دستور العمل‌های تازه، در نشست جمعه مقرر شد، گفت‌وگوها هفته آینده بعد از بازگشت هیأت‌ها از پایتخت‌هایشان، از سر گرفته شود. // 114

بیشتر بخوانید:

باقری کنی: هماهنگی‌ها برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام انجام شده است

برگزاری نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین

کلیدواژه