مرداد 06, 1399 11:18 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس:‌ برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید ایران با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز دوشنبه در حاشیه این مراسم گفت: عملیاتی بودن مستمر فرودگاه‌ها و استفاده از فرودگاه‌های موقت برای ایران به دلیل مواجهه با حوادث مختلفی مانند سیل، آتش سوزی، زلزله و نظامی، بسیار مهم است که این سامانه این امکان را به کشور می‌‌دهد که پایداری عملیات هوایی داشته باشد.

سرتیپ حاتمی با اشاره به صرفه جویی 2 میلیون یورویی به ازای تولید هر سامانه برج مراقبت، خاطرنشان کرد: در این سامانه از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده که منطبق با استانداردهای هوایی بین المللی است.

وزیر دفاع افزود: برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی این امکان را فراهم می‌کند که هم در بخش نظامی و غیرنظامی، فرودگاه‌های کشور همواره فعال باشند و عملیات انجام دهند.

«محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی نیز در آیین رونمایی از برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل گفت: این دستاورد نقطه آغاز است تا جمهوری اسلامی ایران بتواند به صورت گسترده‌تر و در همه ابعاد و زمینه‌های حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از ظرفیت‌های داخلی استفاده و به سمت سیستم یکپارچه و هوشمند حرکت کند.

اسلامی با تاکید بر اینکه چرخ حرکت توسعه کشور به دلیل فشار‌های تحریم، نباید کُند شود، افزود: متخصصان جوان ایرانی همواره از فرصت تحریم برای جهش و پیشرفت استفاده می‌کنند تا تجهیز و توسعه فرودگاه‌های کشور با سرعت و اطمینان بالاتری حاصل شود.

بیشتر بخوانید:

حاتمی: تحریم‌ها تاثیری بر روند پیشرفت‌های دفاعی ایران نداشته است

امیر حاتمی: در تجهیز نیروهای مسلح به هیچ کشوری نیازمند نیستیم

 

کلیدواژه

کامنت