مرداد 06, 1399 11:37 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 22, 1400 16:15 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت خارجه گفت، ملت ایران همه دولت‌های آمریكا را در چهار دهه گذشته آزمایش كرده و عملکرد آنان را در حافظه خود نگه داشته است.

عباس موسوی روز دوشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایران‌پرس، مبنی بر عملکرد دولت‌های مختلف در آمریکا درقبال ایران در 40 سال گذشته و برنامه حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات پیش‌رو و سیاست این حزب درقبال ایران تصریح کرد، در چهار دهه گذشته، ملت ایران شاهد اقدامات ظالمانه و خصمانه آمریکا در مقاطع و بازه‌های زمانی مختلف بوده است. 

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مهم نیست چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخاب می‌شود اظهار کرد، ایران رفتار آنها را در عمل مشاهده خواهد کرد و سپس بر اساس شرایط واکنش‌های لازم نشان خواهد داد. 

موسوی همچنین با اشاره به سالگرد عملیات مرصاد تصریح کرد، آخرین حربه رژیم بعث استفاده از وطن فروشان و منافقین بود، البته کاری از پیش نبردند و مردم آن خطه دلاوری‌هایی نشان دادند که در تاریخ ثبت است.

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد، گروهک پیر و فرتوت منافقین نه آن موقع و نه الان نمی‌تواند کاری از پیش ببرند و مردم ایران حمایت‌های گذشته و فعلی برخی از کشورها از منافقین فراموش نمی‌کنند.

موسوی همچنین با اشاره به سفر وزیر خارجه کشورمان به روسیه گفت، آقای ظریف از طریق یک تماس تلفنی امن حدود یک ساعت گفت وگوی تلفنی با آقای پوتین داشتند که ثمرهای آن مشخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 

موسوی: روابط ایران و چین راهبردی است/ هجمه‌ها به سند 25 ساله ریشه خارجی دارد

موسوی: شکست سنگینی در انتظار آمریکاست

کلیدواژه