مرداد 11, 1399 10:23 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]
  • آیت الله رئیسی:  دست‌های فاسد در خارج سیستم بانکی قطع شود

تهران- ایران‌پرس: رئیس قوه قضائیه خطاب به مدیران عامل بانک‌ها گفت، باید با نظارت مستمر، دست‌های فاسد را در خارج سیستم بانکی قطع کنید و اجازه ندهید فساد از در خارج و از پنجره وارد شود. 

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، آیت الله سید ایراهیم رئیسی روز شنبه در نشست با مدیران عامل بانک‌ها تصریح کرد، ورشکسته‌نمایی برخی بدهکاران بانکی برای فرار از بازپرداخت تسهیلات، مصداق بارز جرم غیرقابل گذشت است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد، نظام بانکی و سیستم قضایی باید با برخورد قاطع با این موضوع، اجازه ندهد گیرندگان تسهیلات که پول ملت را صرف اموری غیر از تعهداتشان کرده‌اند، از پرداخت دیون خود فرار کنند.

آیت الله رئیسی تصریح کرد، باید سازوکاری طراحی شود که هم به افراد بدحساب از منابع مختلف تسهیلات داده نشود، و هم آن که به محض اطلاع از تخلف فرد از تعهداتش با او برخورد شود.

رئیس دستگاه قضایی گفت، بانک‌ها باید با همه توان و ظرفیت از نظام تولید حمایت کنند و سیاست‌گذاری صحیح برای هدایت منابع بانک‌ها به سوی تولید و رونق اقتصاد ملی را در دستور کار خود قرار دهند.

آیت الله رئیسی افزود، بانک‌ها ملزم به پیگیری مطالبات‌شان هستند، باید در شکایت از بدهکاران کلان فعال‌تر عمل کنند اما گاهی می‌شنویم که برخی از مدیران می‌گویند ما شکایت نداریم و قوه قضاییه از ما چنین می‌خواهد. 

رئیس قوه قضائیه گفت، بانک‌ها باید از طریق سرمایه‌گذاری و تخصیص امکانات خود به بخش تولید سودشان را افزایش دهند نه از راه‌های نادرستی چون راکد کردن منابع.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مدیران عامل بانک‌ها گفت، می‌توان از طریق تقویت نهادهای نظارتی درون سازمانی مانع از بروز فساد شد، فساد از درون سیستم بانکی آغاز نشود خیلی مهم است و باید با نظارت مستمر، دست‌های فاسد را در خارج سیستم نیز قطع کنید و اجازه ندهید فساد از در خارج و از پنجره وارد شود. 

بیشتر بخوانید: 

رئیسی: دستگاه قضایی بر اساس خوشایند و بدآمد دیگران عمل نمی‌کند

 رئیسی: دولت آمریکا باید در دادگاه‌های بین المللی محاکمه شود

کلیدواژه