مرداد 15, 1399 10:53 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1399 11:03 Asia/Tehran]
  • روحانی: ایران آماده ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی به لبنان است/ امیدواریم هر چه سریع‌تر آرامش به بیروت بازگردد

تهران- ایران پرس: رئیس جمهوری کشورمان در پیامی به همتای لبنانی خود، از حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، ابراز تأثر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) در پیامی به همتای لبنانی خود با ابراز تاثر از حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، تاکید کرد که تهران در راستای اقدامات انسان‌دوستانه، آماده ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی و مداوای مجروحان و سایر مساعدت‌های درمانی لازم است و امیدوار است هر چه سریع‌تر ابعاد این حادثه مشخص و آرامش به این شهر بازگردد.

متن پیام دکتر حسن روحانی به میشل عون رئیس جمهور لبنان به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای میشل عون

رئیس جمهور محترم لبنان

حادثه ناگوار انفجار مهیب در بندر شهر بیروت و جان باختن و مجروح شدن جمعی از شهروندان آن کشور، موجب اندوه و تأثر عمیق گردید.

اینجانب به نمایندگی از ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان از صمیم قلب این مصیبت را به جناب‌عالی و مردم آن کشور دوست و برادر تسلیت می‌گویم و برای درگذشتگان حادثه، علوّ درجات و برای مجروحان سلامتی و شفای عاجل مسألت دارم.

دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای اقدامات انسان‌دوستانه، آمادگی خود را برای ارسال کمک‌های پزشکی و دارویی و اعلام مداوای مجروحان و سایر مساعدت‌های درمانی لازم اعلام می‌دارد و امیدوار است هر چه سریع‌تر ابعاد این حادثه مشخص و آرامش به این شهر بازگردد.

حسن روحانی          

رئیس جمهوری اسلامی ایران

عصر روز سه شنبه انفجار شدیدی در انبار شماره ۱۲ بندر شهر بیروت روی داد؛ مدیرکل گمرک لبنان اعلام کرد، ماده نیترات باعث انفجار در این بندر شده است.

«حمد حسن» وزیر بهداشت لبنان در باره آخرین آمار قربانیان این حادثه مهیب گفت: انفجار شدید بیروت باعث جان باختن 73 نفر و زخمی شدن بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر شده است.

«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در اجرای توصیه شورای عالی دفاع این کشور، حالت فوق‌العاده در لبنان اعلام کرد.

شورای عالی دفاع لبنان بامداد چهارشنبه در جلسه فوق العاده خود به ریاست «میشل عون» سه روز عزای عمومی و تعطیلی ادارات دولتی را در این کشور اعلام کرد.

میشل عون  رئیس جمهور لبنان در این زمینه تاکید کرد: این پذیرفتنی نیست که یک محموله نیترات آمونیم به میزان دو هزار و هفتصد و پنجاه تن از شش سال پیش و بدون اتحاذ تدابیر پیشگیرانه در یک انبار موجود باشد. میشل عون گفت: شدید‌ترین مجازات‌ها علیه عاملان و مسئولان این کار اعمال می‌شود.

 بیشتر بخوانید:

فیلمی هولناک از لحظه انفجار بیروت؛ «بیروتشیما»

آخرین خبرها و تصاویر از بیروت پس از انفجار؛ افزایش تعداد جان‌باختگان به ۷۳ نفر

جدیدترین تصاویر از بیروت/ پخش زنده از ایران پرس

آخرین خبرها و تصاویر از انفجار بیروت؛ اعلام عزای عمومی در لبنان

فاجعه در لبنان/ تصاویر تکان‌دهنده از انفجار بزرگ در بیروت

 

کلیدواژه

کامنت