مرداد 26, 1399 13:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی با توجه به شرایط خوبی که در تولید سلاح دارد، آماده است نیازمندی‌های تسلیحاتی لبنان را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز یکشنبه در نشست خبری درباره کمک به مردم لبنان و انتقال فناوری دفاعی به محور مقاومت افزود: مردم لبنان دوست ایران هستند و جمهوری اسلامی که در دوره مقاومت به آنها کمک کرد، اکنون نیز آماده است نیازمندی های تسلیحاتی لبنان را تامین کند اما انتخاب با خود آنها است.

سرتیپ حاتمی همچنین با اشاره به توافق عادی سازی روابط بین امارات و رژیم اسرائیل تصریح کرد، این توافق، خیانت در حق مردم فلسطین و مردم منطقه غرب آسیا است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: اگر بخواهند پای رژیم اسرائیل را به منطقه باز کنند تا نا امنی ایجاد شود، مسئولیت آن به عهده کسانی است که این نا امنی را ایجاد کردند و شر آن دامنشان را خواهد گرفت.

سرتیپ حاتمی درباره خروج آمریکا از منطقه نیز گفت: این خواست همه مردم منطقه است و درباره خروج آمریکا از منطقه گام های موثری نیز برداشته شده است که این اتفاق اخیر در سازمان ملل متحد هم صدای شکستن استخوان‌های ابرقدرتی آمریکا را به گوش رساند.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران شامگاه جمعه با 11 رای ممتنع (بلژیک، استونی، فرانسه، آلمان، اندونزی، نیجر، سنت ویسنت، آفریقای جنوبی، تونس، انگلیس و ویتنام)، 2 رای موافق آمریکا و جمهوری دومینیکن و 2 رای مخالف روسیه و چین به تصویب نرسید.

بیشتر بخوانید:

نشست خبری امیر حاتمی وزیر دفاع/ پخش زنده از ایران پرس

مرد ۲۶, ۱۳۹۹

نشست خبری امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال برگزاری و پخش زنده از ایران پرس است.

حاتمی: تحریم‌ها تاثیری بر روند پیشرفت‌های دفاعی ایران نداشته است

تیر ۲۵, ۱۳۹۹

تهران- ایران‌پرس: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به تلاش‌های دولت آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، گفت: دولت‌مردان آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تلاش می‌کنند اما موفق نخواهند شد.

امیر حاتمی: در تجهیز نیروهای مسلح به هیچ کشوری نیازمند نیستیم

 

کلیدواژه

کامنت