مهر 01, 1399 11:24 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح 23 مرکز بهداشتی و درمانی در تعدادی از شهرهای کشور گفت: همزمانی مدیریت شیوع ویروس کرونا و توسعه زیربناهای نظام سلامت نشانه ایثار و همت و بلندنظری مردم این سرزمین و مدیران دلسوز نظام است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید نمکی» روز سه شنبه اظهار داشت، در پنجمین مرحله پویش «ره سلامت» شاهد افتتاح پروژه هایی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته هستیم.

نمکی همچنین درباره وضعیت بیماری کووید- 19 در کشور تصریح کرد: موج دوم این بیماری با همت مسئولان و مدیران نظام سلامت و همه دستگاهها مهار شد و به حداقل رسید اما به علت عدم رعایت، دوباره شعله های جدید این آتش را در برخی قسمت های کشور می بینیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد، همکاران من در نظام سلامت بیش از این نیازمند همراهی همگانی هستند.

افتتاح 23 مرکز بهداشتی و درمانی توسط وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (سه شنبه) از طریق ویدئو کنفرانس، 23 مرکز بهداشتی و درمانی شامل 201 تخت بیمارستانی را در تعدادی از شهرهای استان لرستان، کرمانشاه و خوزستان افتتاح کرد.

این مراکز در زیربنای 26 هزار و 935 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 2980 میلیارد ریال ساخته شده و امروز در ادامه طرح های وزارت بهداشت در پنجمین آیین طرح پویش ره سلامت (بهره برداری از مراکز سلامت) به بهره برداری رسید.

در طرح پویش ره سلامت قرار است، تا فروردین سال 1400، ده هزار و 600 تخت بیمارستانی در قالب 1400 پروژه افتتاح شود.

117

بیشتر بخوانید:

نمکی: توسعه زیرساخت‌های سلامت با جدیت ادامه خواهد داشت

نمکی: فداکاری کادر درمان در مبارزه با کرونا در تاریخ کشور ثبت خواهد شد

کلیدواژه

کامنت