آبان 01, 1399 13:08 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 13:19 Asia/Tehran]
  •  سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در ایران احضار شد

تهران- ایران پرس: جمهوری اسلامی ایران به ادعاهای بی‌اساس مقامات آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارش های ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود.

رژیم آمریکا و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت و ایجاد آشوب در انتخابات دیگر کشورها را در پرونده داشته و در دنیای متوهمانه و متقلبانه خود نیز محبوس هستند، در آستانه انتخابات این کشور ادعای بی اساسی را مطرح می کنند تا با فرافکنی، پروژه غیردموکراتیک و سناریوی از پیش تعریف شده خود را جلو ببرند. دور از ذهن نیست که طراحان چنین سناریوهای بچه‌گانه‌ای، به دنبال انحراف افکار عمومی و انجام تحریکات مشکوک در آستانه انتخابات باشند.

 توصیه جمهوری اسلامی ایران به  ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی های بیهوده، اتهام‌زنی های بی اساس و سناریوسازی‌های مشکوک، برداشته و سعی کند مانند یک کشور عادی در سطح روابط بین‌الملل و در ارتباط با کشورهای دیگر عمل کند. 

112

بیشتر بخوانید:

رد اتهام دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

فرافکنی آمریکایی در مورد دخالت خارجی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور

کلیدواژه

کامنت