آبان 21, 1399 12:31 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 22:24 Asia/Tehran]

وزیر خارجه کشورمان در ادامه برنامه سفر خود به اسلام‌آباد با «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» امروز (چهارشنبه) پس از دیدار با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان، به ملاقات «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور رفت.

دیدار و گفت وگوی ظریف با فرمانده ارتش پاکستان

ظریف در بدو ورود به سالن تشریفات وزارت امور خارجه پاکستان در اسلام‌آباد، مورد استقبال همتای خود و جمعی از مقامات پاکستانی قرار گرفت.

تلویزیون ملی پاکستان (PTV) مراسم استقبال از وزیر امور خارجه کشورمان را به صورت زنده پخش کرد. 

محمدجواد ظریف همچنین در فضای سبز وزارت امور خارجه پاکستان یک نهال به رسم دوستی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان غرس کرد.

بلافاصله پس مراسم استقبال، رایزنی‌های وزیران امور خارجه ایران و پاکستان به ریاست محمدجواد ظریف و شاه محمود قریشی به همراه اعضای ارشد هیات‌های دو طرف آغاز شد.

«محمد ابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان، «سید محمدعلی حسینی» سفیر کشورمان در پاکستان و برخی معاونان و مسئولان وزارت امور خارجه ایران در این نشست حضور دارند.

«سهیل محمود» قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان، «رحیم حیات قریشی» سفیر این کشور در ایران و برخی معاونان منطقه‌ای نیز به ریاست شاه محمود قریشی، هیات پاکستانی را تشکیل می‌دهند.

ظریف شامگاه سه‌شنبه در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی برای رایزنی با مقام‌های بلندپایه پاکستان وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

دیدار با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و سخنرانی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد (ISSI) که عصر امروز برگزار خواهد شد، برنامه نهایی سفر ظریف به پایتخت پاکستان خواهد بود.

117

بیشتر بخوانید:

ظریف: ایران منتظر رفتارهای دولت جدید آمریکا است

قدردانی وزیر امور خارجه پاکستان از مواضع وحدت‌آفرین ظریف

ظریف به پاکستان می‌رود

 

کلیدواژه