آبان 21, 1399 10:19 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 13, 1400 22:24 Asia/Tehran]

وزیر امور خارجه کشورمان با حضور در مقر نیروهای مسلح پاکستان، با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور دیدار و درباره مسائل دوجانبه گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» صبح امروز (چهارشنبه) پیش از دیدار رسمی با ژنرال قمر جاوید باجوا، همراه وی در محل یادگار شهدا در مقر فرماندهی ارتش پاکستان، با تقدیم تاج گل، به مقام شهدای ارتش این کشور ادای احترام کرد.

بعد از این مراسم دو مقام عالی دولت و ارتش ایران و پاکستان وارد مذاکرات با محورهای مهمی از جمله مبارزه با تروریسم،‌ تقویت همکاری‌های مرزی، دفاعی و گسترش مناسبات نظامی میان دو کشور همسایه شدند.

طرفین در این دیدار همچنین تازه ترین تحولات امنیتی منطقه به ویژه وضعیت افغانستان را بررسی کرده و دیدگاه‌های یکدیگر را به اشتراک گذاشتند.

ظریف و ژنرال باجوا بر لزوم گسترش همکاری‌های همه جانبه میان ایران و پاکستان به ویژه در زمینه‌های امنیتی و مراقبت از مرزهای مشترک که مرزهای صلح و دوستی دو کشور نام دارد، تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان قرار است تا ساعاتی دیگر با حضور در محل وزارت امور خارجه با «شاه محمود قریشی» همتای پاکستانی خود دیدار کند.

دیدار با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و سخنرانی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد (ISSI) که عصر امروز برگزار خواهد شد، برنامه نهایی سفر ظریف به پایتخت پاکستان خواهد بود.

ظریف شامگاه سه‌شنبه در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی برای رایزنی با مقام‌های بلندپایه پاکستان وارد «اسلام‌آباد» پایتخت این کشور شد.

117

بیشتر بخوانید:

ظریف: ایران منتظر رفتارهای دولت جدید آمریکا است

قدردانی وزیر امور خارجه پاکستان از مواضع وحدت‌آفرین ظریف

ظریف به پاکستان می‌رود

 

کلیدواژه