دی 21, 1399 21:22 Asia/Tehran [Updated: دی 21, 1399 21:39 Asia/Tehran]
  • بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پی کشتار شیعیان در کویته پاکستان

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای کشتار شیعیان و کارگران معدن در کویته پاکستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، متن بیانیه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری به شرح زیر است: 

وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا؛ 
«آیه ۹۳ سوره نساء»
بار دیگر چهره خشن و کریه سرسپردگان و ایادی استکبار جهانی هویدا شد و جنایتی دلخراش را رقم زد. قتل عام بی‌رحمانه و تأسف بار شیعیان و کارگران معدن در یکی از مناطق کویته پاکستان، قلب مسلمانان بیدار جهان را جریحه دار و لکه ننگ دیگری برای گروه افراطی داعش ثبت کرد.

مسئله وحدت، برادری، نفی خشونت و افراطی گری، مدت هاست که نزد مردم شریف دومین کشور پرجمعیت مسلمان جهان؛ جمهوری اسلامی پاکستان، نهادینه شده و مورد تاکید علما، فرهیختگان و نخبگان این کشور قرار دارد. لکن این حادثه تلخ، مظلومیت مسلمانان را هرچه بیشتر آشکار کرد و ارتباط این گروه تکفیری را با کشورهای حامی تروریست به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی هویدا کرد.

آنها دستیابی به اهداف شوم خود را در ایجاد آشوب، نزاع و کشتار مردم بی دفاع دنبال می کنند و طبیعی است جمهوری اسلامی پاکستان که مواضع قاطعی در قبال حمایت از مردم فلسطین و نفی عادی سازی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیسیتی داشته، اینگونه مورد هجمه و بی مهری قرار گیرد. بدیهی است که آنها به این دلایل، به دنبال آشوب و سلب امنیت از جمهوری اسلامی پاکستان هستند.

موضع گیری به موقع علما، شخصیت های اثرگذار و نخبگان جهان اسلام در این واقعه تلخ، نشان از بیداری مسلمانان در خصوص اهداف و اقدامات تفرقه افکن استکبار و ایادی آنها داشته و در خشکاندن ریشه اقدامات تروریستی و افراطی نقش به سزایی دارد.

حفظ امنیت شهروندان، نخستین وظیفه دولت هاست و دستگیری سریع قاتلان و مجازات عاملان بی رحم این حادثه، کوچکترین اقدام در التیام این جراحت عمیق است، لکن، قطع ارتباط این شبکه تفرقه انگیز با افرادی که با حمایت های مالی و سیاسی و اطلاعاتی خود، خط ترور و آشوب را در بلاد مسلمین دنبال می کنند، اقدامی لازم و اساسی خواهد بود.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، این ضایعه دردناک را به علماء، نخبگان، ملت شریف کشور دوست و برادر پاکستان، به ویژه خانواده های داغدار این جنایت هولناک، تسلیت عرض نموده و از خداوند منان علو درجات و معیت با رسول الله(ص) را برای این شهداء مظلوم خواستارم.// 114

بیشتر بخوانید:

ضرورت مقابله پاکستان با تعرض تروریست‌ها به مسلمانان 

شیعیان معترض پاکستانی: به تحصن خود پایان نمی دهیم

داعش مسئولیت حمله تروریستی بلوچستان پاکستان را برعهده گرفت

کلیدواژه