اسفند 06, 1399 19:47 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 20:57 Asia/Tehran]
  • پاکستان: هیچ قدرتی نمی‌تواند بر همکاری امنیتی با ایران تاثیر بگذارد

سخنگوی ارتش پاکستان با استقبال از برگزاری رزمایش مشترک با نیروهای مسلح ایران، گفت هیچ قدرتی قادر به تاثیر گذاری علیه همکاری‌های دوجانبه ما با جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نشست توجیهی سرلشکر «بابر افتخار» با نمایندگان رسانه‌های بین المللی امروز چهارشنبه در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در راولپندی برگزار شد.

سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به برگزاری رزمایش چندملیتی اخیر اَمَن-۲۱ به میزبانی نیروی دریایی پاکستان در کراچی و حضور هیات نظامی ایران به عنوان ناظر در این رزمایش، گفت: پاکستان و نیروهای مسلح این کشور صادقانه خواستار مشارکت در حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای با همکاری‌ کشورهای منطقه و هم‌پیمانان خود است.

سرلشکر «بابر افتخار» تصریح کرد همکاری‌های امنیتی ما با ایران در بهترین سطح قرار دارد و دو کشور همواره روش‌های سازنده و معقولی را برای رسیدگی به مسائل امنیتی و مرزی مورد استفاده قرار می‌دهند. 

وی افزود: ژنرال «باجوا»، فرمانده ارتش پاکستان سال گذشته سفر بسیار مهمی به ایران داشت و ما نتایج این بازدید را سازنده می‌دانیم. همکاری‌های خوب نظامی میان دو کشور از جمله برنامه آموزشی همواره در دستور کار طرفین است. 

وی همچنین تاکید کرد: ارتش پاکستان مشتاق به برگزاری رزمایش‌ نظامی با ایران است. هرچند چنین فرصتی تاکنون مهیا نشده اما از برگزاری رزمایش مشترک در آینده استقبال می‌کنیم. 

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: هماهنگی عالی میان نیروهای دو کشور در مناطق مرزی ایران و پاکستان داریم و هیچ قدرتی نمی‌تواند این همکاری‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

بابر افتخار افزود: طرح حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با ایران ادامه دارد و دو کشور هماهنگی اطمینان بخشی در این خصوص دارند. 

سخنگوی ارتش پاکستان درباره پدیده داعش در منطقه و حمله تروریستی اخیر این گروه در ایالت بلوچستان و کشتار شیعیان هزاره، گفت: داعش هیچ حضور سازماندهی شده در پاکستان ندارد و برخی عناصر برای کسب پشتیبانی‌های مالی و لجستیکی از سرویس‌های جاسوسی خارجی از نام داعش استفاده می‌کنند. 

وی برخی از سرویس‌های جاسوسی ضدپاکستانی را به حمایت مالی از عناصر تروریستی و ترویج پدیده داعش در پاکستان به ویژه در ایالت بلوچستان متهم کرد و گفت: ارتش پاکستان از نزدیک تمام وضعیت را تحت نظر دارد و معتقد است داعش از آن سوی مرزهای پاکستان هدایت می‌شود اما قادر به عملیات نخواهد بود و اجازه داده نخواهد شد که تروریست‌ها صلح و امنیت پاکستان را بازیچه دست خود قرار دهند. // 114

بیشتر بخوانید: 

حضور ایران در رزمایش بین‌المللی در پاکستان

تلاش ایران و پاکستان برای تقویت همکاری‌های نیروی دریایی

برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پاکستان

کلیدواژه