اسفند 11, 1399 19:41 Asia/Tehran [Updated: اسفند 11, 1399 19:46 Asia/Tehran]
  • عراقچی: تلاش برای تصویب قطعنامه در شورای حکام تهدید دیپلماسی است

تهران- ایران پرس: معاون سیاسی وزیر امور خارجه هر گونه تلاش برای تصویب قطعنامه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را غیرسازنده و تهدید فضای ایجاد شده برای دیپلماسی، به ویژه بعد از توافق اخیر ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارزیابی کرد.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، چهارمین دور رایزنی‌های سیاسی ایران و اتریش امروز (دوشنبه) به صورت مجازی با حضور «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران و «پیتر لااونسکی» قائم مقام وزارت امور اروپایی و بین‌الملل اتریش برگزار شد.

در این نشست طرفین ضمن تاکید بر مناسبات تاریخی و دوستانه دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام را به تفصیل مورد بررسی قرار دادند.

سیدعباس عراقچی در این نشست،  لغو کامل تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه را شرط اساسی بازگشت کامل جمهوری ایران به اجرای تعهدات برجامی دانست.  

وی ضمن انتقاد شدید از عدم اقدام موثر طرف‌های اروپایی در زمینه اجرای تعهدات‌شان، هر گونه تلاش برای تصویب قطعنامه در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را غیرسازنده و تهدیدکننده فضای ایجاد شده برای دیپلماسی، به ویژه بعد از توافق اخیر ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارزیابی کرد.  

قائم مقام وزارت امور اروپایی و بین‌الملل اتریش نیز با یادآوری مواضع کشورش در حمایت از برجام، از توافق اخیر در جریان سفر «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران استقبال و آن را فرصتی برای دیپلماسی خواند.  

پیتر لااونسکی آمادگی اتریش را برای هر گونه کمک به تقویت دیپلماسی در این مسیر اعلام کرد.

117

بیشتر بخوانید:

عراقچی: هیچکس نمی تواند حسن نیت ایران در برجام را زیر سوال ببرد

کلیدواژه