اردیبهشت 14, 1400 18:40 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 14, 1400 21:02 Asia/Tehran]
  • در حاشیه کنگره قدس شریف؛ کتاب «قلم‌های قدسی» رونمایی شد

در حاشیه دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف و با حضور مدیر حوزه های علمیه کشور، کتاب «قلم‌های قدسی» رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کتاب «قلم‌های قدسی» عصر امروز سه شنبه در حاشیه دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی، رئیس کنگره و مدیر حوزه های علمیه رونمایی شد.

کتاب «قلم‌های قدسی» مجموعه اشعاری با موضوع قدس است که به کوشش آقای سیروس بداغی و با مقدمه «دکتر خالد قدمی» نماینده حماس، به تازگی از سوی انتشارات شهید کاظمی در 282 صفحه به چاپ رسیده است. 

ویژگی منحصر به فرد این کتاب آن است که مجموعه شعرهای جمع‌آوری شده، سروده‌های شعرای مختلف با ملیت‌های متفاوت به پنج زبان فارسی، عربی، ترکی، اردو و انگلیسی است.

این کتاب شامل 28 سروده فارسی با شعرایی از ایران، افغانستان و تاجیکستان، 26 سروده عربی با تنوع شعرایی از کشورهای مختلف، از بحرین و کویت گرفته تا سودان و مغرب، 25 سروده به زبان ترکی از شعرای کشور ترکیه، 25 سروده به زبان اردو از شعرای کشورهای پاکستان و هند و 19 سروده به زبان انگلیسی شامل شعرایی از کشورهای مختلفی مثل آمریکا، هلند و استرالیا است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های این کتاب آن است که اشعار مندرج در آن همزمان دارای سبک و سیاق و رنگ و بوی شرقی و غربی است که توسط شعرای قدیم و جدید سروده شده اما به رغم تنوع مکاتب فکری‌شان همگی دارای حس وطن‌دوستی بوده و محور اصلی اندیشه تمام آنان عدالت‌خواهی و مقاومت است.

دیگر ویژگی مهم این کتاب آن است که محور تمام اشعار مندرج در آن، قدس به عنوان دغدغه مشترک بشریت و ستمی است که اشغالگران قدس علیه مردم مقاومت فلسطین روا داشته‌اند.

دومین کنگره بین‌المللی قدس شریف از ساعت 17 امروز سه شنبه آغاز شده و به مدت 2 روز در نوبت عصر برگزار می‌شود.// 114

بیشتر بخوانید:

مولانا الشیخ انیس الرحمن قاسمی خواستار اتحاد مسلمانان برای آزادی قدس شد

مفتی اهل سنت سوریه: امام خمینی قدس را زنده کرد

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: فرزندان قدس بر جانیان صهیونیسم غالب خواهند شد

آغاز کنگره بین‌المللی قدس شریف در ایران

کلیدواژه