خرداد 20, 1400 09:29 Asia/Tehran [Updated: خرداد 20, 1400 09:34 Asia/Tehran]
  • بررسی راه های افزایش تبادل فرهنگی میان ایران و عراق

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر فرهنگ عراق بر افزایش تبادل فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب زاده» چهارشنبه شب با وزیر فرهنگ عراق دیدار و گفت وگو کرد.

 در این دیدار که معاونین وزیر فرهنگ عراق نیز حضور داشتند در خصوص ارتقاء روابط فرهنگی دو کشور، چگونگی از سرگیری سفرهای زیارتی و زمینه‌های مشخص همکاری‌های دوجانبه در حوزه فرهنگی، هنری و تمدنی میان دوکشور گفتگو و تبادل نظر شد.

در این دیدار رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه کشورمان، ظرفیت روابط فرهنگی دو کشور را فراتر از سطح فعلی دانسته و بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای ارتقاء روابط بویژه با تمرکز بر جنبه های تمدنی،  فرهنگی و هنری از جمله هنرهای بصری، نمایشی، تجسمی، شعر و موسیقی و گردشگری تاکید کرد.

«حسین ناظم» وزیر فرهنگ عراق نیز با مرور بر زمینه‌های فراوان همکاری‌ها، از آمادگی بغداد برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی در چارچوب بهداشتی مورد توافق دو طرف خبرداد و بر ضرورت گسترش همکاری‌های فی ما بین به موضوعات فرهنگی و هنری مورد علاقه دو طرف تاکید کرد و در همین چارچوب پیشنهاد برگزاری مشترک هفته فرهنگ ایران و عراق پس از اطمینان از شرایط بهداشتی دو کشور را مطرح‌ کرد که مورد استقبال خطیب‌زاده قرار گرفت.

پس از این ملاقات، سخنگوی وزارت امورخارجه با رئیس سازمان اطلاع‌رسانی عراق دیدار و در خصوص همکاری‌های رسانه ای گفتگو کرد. 

خطیب زاده در پایان ملاقات با رئیس سازمان اطلاع رسانی عراق نیز با حضور در استودیوی شبکه خبری العراقیه به سوالات مجری این شبکه پاسخ گفت.

117

بیشتر بخوانید:

دیدار سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با وزیر خارجه عراق در بغداد

 

کلیدواژه