خرداد 20, 1400 17:06 Asia/Tehran [Updated: خرداد 20, 1400 17:10 Asia/Tehran]
  • رئیسی: شیعه و سنی در ایران منافع مشترک دارند

تهران- ایران‌پرس: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت، اهل سنت همواره در حراست و صیانت از جمهوری اسلامی ایران حضور جدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» روز پنجشنبه در جمع نخبگان و روحانیون اهل سنت در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر در تهران خاطرنشان کرد، جامعه اهل سنت حدود 13 هزار شهید در دوران هشت سال جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق به ایران تقدیم کرده است. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد، شیعیان و اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران منافع مشترک دارند و کنار هم زندگی می‌کنند.  

رئیسی تاکید کرد، تبعیض در بین اقوام، شیعیان و اهل سنت قابل قبول نیست و امکانات و ظرفیت‌ها باید با عدالت بین همه تقسیم شود و شهروند درجه یک و شهروند درجه دوم وجود ندارد.

وی گفت، محور اصلی تحول در کشور، برقراری عدالت است و مردم باید بر مبنای عدالت واقعی متحول شوند و عدالت بدون مردم‌سالاری دینی امکان‌پذیر نیست. 

رئیسی با بیان اینکه در همه استان‌های کشور هر ایرانی باید از همه حقوق خود برخوردار باشد تصریح کرد، هر حقی کنارش تکلیف است و در دولت آینده، حق برای مردم و تکلیف برای دولت است.

117

بیشتر بخوانید:

رئیسی: عمل به همه قراردادها، اولویت سیاست خارجی است

کلیدواژه