مرداد 02, 1400 14:25 Asia/Tehran [Updated: مرداد 02, 1400 14:29 Asia/Tehran]
  •  سردار سلامی: سپاه تا رفع کامل مشکل کنار مردم خوزستان است

اهواز- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد، تا رفع کامل مشکل به وجود آمده در زمینه تنش آبی در خوزستان، کنار مردم این استان هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» امروز (شنبه) در بازدید از روستاهای دارای تنش آبی در استان خوزستان گفت: خوزستان مهم و مقدس است و تا انتهای رفع مشکل کنار مردم این استان هستیم.

سردار سلامی افزود: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص مشکلات خوزستان که فرمودند "مسئولان مشکلات خوزستان را جدی بگیرند"، در این استان امروز حاضر شدیم تا مشکلات استان را بررسی و رفع کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین گفت: در طرح غدیر حدود 525 کیلومتر لوله با قطر 2 متر از منطقه شوش کشیده شده، که سوسنگرد، حمیدیه، 70 درصد آب اهواز، هویزه، شادگان، دارخوین، خرمشهر و آبادان را آب رسانی می کند و این طرح را قرارگاه سازندگی خاتم النبیا (ص) انجام می دهد.

سردار سلامی در ادامه اظهار داشت: در بحران آبی اخیر نیز با تلاش نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 60 دستگاه تانکر 30 هزار لیتری به صورت سیار در 87 روستا در حال آبرسانی هستند و امروز 40 دستگاه تانکر سیار دیگر نیز اضافه می شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز جمعه تاکید کردند، اگر به توصیه‌هایی که نسبت به آب و فاضلاب خوزستان انجام شده بود توجه می‌شد، حالا مسلما این اشکالات را نداشتیم؛ مردم ناراحتیشان را بروز دادند و هیچ گله‌ای نمی‌شود از آنان داشت. 

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند، مسئولان وظیفه دارند به مشکلات خوزستان رسیدگی کنند.

117

بیشتر بخوانید:

بررسی مشکلات خوزستان با حضور جهانگیری؛ سفر سردار سلامی به خوزستان

کلیدواژه