مهر 01, 1401 19:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 02, 1401 18:02 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس‌جمهوری اسلامی ایران پس از سفر به نیویورک برای حضور در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد لحظاتی قبل وارد تهران شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیدابراهیم رئیسی» پس از ورود به تهران مورد استقبال «محمد مخبر» معاون اول، حجت‌الاسلام قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و تعدادی از اعضای کابینه قرار گرفت.

رئیسی پس از شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شرکت و سخنرانی در اجلاس تحول آموزش در سازمان یونسکو، دیدار با برخی رهبران ادیان، دیدار با متخصصان و کارشناسان سیاست خارجی آمریکا، دیدار با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی، برگزاری نشست مطبوعاتی و دیدار با ایرانیان مقیم این کشور صبح امروز (جمعه) نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

رئیس جمهور در این سفر همچنین با رئیس جمهور فرانسه، رئیس جمهور بولیوی، نخست وزیر پاکستان، نخست وزیر عراق، رئیس جمهور سوئیس، نخست وزیر لبنان، نخست وزیر ژاپن، رئیس جمهور فنلاند، رئیس جمهور صربستان، نخست وزیر ارمنستان، رئیس جمهور زیمبابوه و دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

سفر رئیس‌جمهور به نیویورک در ادامه تلاش‌ها برای تحقق «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه‌گرایی اقتصادی» انجام شد. 

نخستین حضور رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل با ابتکار ویژه وی و بالا بردن تصویر سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» همراه بود که به سرعت به خبر مهمی تبدیل شد تا بار دیگر جهان شاهد جنایت آمریکا و قاطعیت ایران در پیگیری این جنایت باشد.

117

بیشتر بخوانید:

تاکید رئیسی بر جلوگیری از هرگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه

 رئیسی: ادعاهای پادمانی مطرح شده علیه ایران فاقد اعتبار است

آغاز نشست خبری آیت‌الله رئیسی در نیویورک

رئیسی: گفتگوی اندیشه‌ای میان ادیان را جایگزین درگیری، برخورد و حذف کنیم

رییسی در دیدار رییس جمهور سوئیس: آماده توافق خوب و عادلانه هستیم

ابراهیم رئیسی: روابط ایران و پاکستان متکی بر اشتراکات فرهنگی هزاران ساله است

رئیسی: خوانش‌های یکجانبه مانع جهان امن و زندگی شایسته است

رییسی در نیویورک: سازمان ملل نباید سازمان دول قدرتمند باشد

کلیدواژه