خرداد 05, 1402 09:26 Asia/Tehran [Updated: خرداد 05, 1402 09:34 Asia/Tehran]
  •  سردار قاآنی:  رژیم صهیونیستی رو به افول و فرسایش است

دزفول- ایران پرس: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در همایش بزرگداشت روز مقاومت و پایداری، گفت: الگوی دزفول در دوران جنگ تحمیلی محدود به این شهر نماند و به یک الگو تبدیل شد.

 مراسم گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول با حضور سردار سرتیپ «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «اسماعیل قاآنی»  فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت روز مقاومت مردم دزفول افزود: در هیچ دوره‌ای مثل امروز موفقیت و قدرت جبهه مقاومت افزایش نداشته و در هیچ دوره ای رژیم صهیونیستی ذلت و خواری را مثل امروز تجربه نکرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی افزود: رژیم صهیونیستی امروز به شدت رو به افول و فرسایش است و همین روزها در کرانه باختری تا حدود ۳۰ عملیات از طرف فلسطینی انجام می‌شود و این ریشه در مقاومت ملت ایران است.

چهارم خرداد(۲۵ مه) در سالنمای جمهوری اسلامی ایران، روز پایداری دزفول  از شهر‌های استان خوزستان نامگذاری شده است.

علت این نامگذاری، مقاومت مردم دزفول در برابر موشک باران رژیم بعثی عراق در طول جنگ ایران و عراق است.

این شهر در دوران دفاع مقدس بار‌ها مورد هجوم دشمن و موشک‌باران رژیم بعث عراق قرار گرفت تا آنجا که آن را شهر موشک‌ها نامیدند.

همچنین در آغاز جنگ عراق ضد ایران، شهر دزفول بیش از ۲۰۰ بار موشک‌باران و ۲۰ هزار بار گلوله‌ باران شد.

مردم دزفول با وجود موشک‌باران شدید، مقاومت می‌کردند و نماز جمعه دزفول هر هفته با حضور مردم و رزمندگان اقامه می‌شد.

112

بیشتر بخوانید:

روز دزفول؛ مظهر مقاومت و پایداری

کلیدواژه