آبان 03, 1399 20:05 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 14:59 Asia/Tehran]
  • کمپین تحریم کالاهای فرانسوی در عراق در محکومیت اظهارات مکرون

مردم عراق و لبنان با راه اندازی کمپین تحریم کالاهای فرانسوی و آتش زدن پرچم این کشور اعتراض خود را بر موضع غیر قابل توجیه مقامات پاریس درباره اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه اخیرا در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

در پی اظهارات اهانت‌آمیز امانوئل مکرون، شهروندان عراقی مانند سایر کشورهای منطقه از جمله کویت، به کمپین تحریم کالاهای فرانسوی پیوستند تا خشم و محکومیت خود را نسبت به این اظهارات رئیس جمهوری فرانسه اعلام کنند.

شهروندان عراقی با فراخوان در شبکه‌های اجتماعی از عموم مردم و شرکت‌ها خواسته‌اند از خرید کالاهای فرانسوی در عراق خودداری کنند.

شبکه‌های اجتماعی «فیسبوک» و «توئیتر» مملو از موج محکومیت هزاران کاربر عراقی نسبت به اظهارت ماکرون و همبستگی با سایر مسلمانان در محکوم کردن این اظهارات است. 

کاربران عراقی بویژه با مشارکت در هشتگ‌های «پیامبر ما، خط قرمز است» و «تحریم تولیدات فرانسوی»، فهرست کالاهای فرانسوی را منتشر کرده و خواهان تحریم آن شده‌اند. 

در همین راستا، معترضان لبنانی نیز پس از اظهارات اخیر امانوئل مکرون در طرابلس، شمال این کشور، تجمع کردند و پرچم فرانسه را آتش زدند.

سازمان همکاری اسلامی هم جمعه شب در بیانیه‌ای با محکوم کردن اهانت برخی رسانه‌ها و مقامات فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) اعلام کرد، تداوم این گونه اظهارات موهن، به روابط فرانسه با کشورهای اسلامی لطمه خواهد زد.

گفتنی است، نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» روز یکم سپتامبر در یک گستاخی جدید بار دیگر کاریکاتورهای جنجالی موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) را بازنشر کرد.

کاریکاتورهایی که این نشریه آنها را مجدداً منتشر کرد، نخستین بار در سال 2005 در یک روزنامه دانمارکی منتشر شدند.

117

بیشتر بخوانید:

تلاش مکرون برای توجیه یک لایحه اسلام ستیزانه در فرانسه

 خطیب زاده: موضع گیری مقامات فرانسه موجب تنفرپراکنی می‌شود

اجتماع قاریان جهان اسلام در محکومیت اهانت به پیامبر اسلام (ص)

کلیدواژه

کامنت