تیر 20, 1400 00:57 Asia/Tehran [Updated: تیر 20, 1400 01:18 Asia/Tehran]
  • نتانیاهو پس از 12 سال به ناچار اقامتگاه نخست وزیری را تخلیه کرد

بنیامین نتانیاهو پس از 12سال اقامت در اقامتگاه نخست وزیری سرانجام آن را تخلیه کرد تا در اختیار نخست وزیر جدید این رژیم قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از منبعی خبر داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل سرانجام اقامتگاه نخست وزیر در قدس اشغالی را تخلیه کرد تا در اختیار نفتالی بنت، نخست وزیر جدید قرار گیرد.

پس از آنکه منابع عبری‌زبان گزارش دادند نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی همچنان خروج از اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر را نمی‌پذیرد، نفتالی بنت به او دو هفته مهلت داده بود تا اقامتگاهش را تخلیه کند.

بنت ظاهراً قصد ندارد به صورت تمام وقت به اقامتگاه نخست وزیری نقل مکان کند، اما قصد دارد از این اقامتگاه برای نشست‌های رسمی استفاده کند و همسر و چهار فرزند ۹، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ ساله وی قرار است در منزلشان بمانند.

نتانیاهو از سال 2009 تا 13 ژوئن گذشته پست نخست وزیری اسرائیل را در اختیار داشت و با توافق بنت و لاپید، نهایتاً این سمت را از دست داد. 

نفتالی بنت قرار است به مدت دو سال نخست‌وزیر شود و پس از او، در نوامبر 2023 «یائیر لاپید» از حزب «یش عتید» نخست‌وزیری را در سرزمین‌های اشغالی بر عهده بگیرد. // 114

بیشتر بخوانید:

علل سقوط نتانیاهو از سپهر سیاسی اسرائیل

نتانیاهو اسنادی در دفتر نخست‌وزیری را از بین برد

پایان 12 سال نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» با جنجال‌های ناتمام

کلیدواژه