تهران- ایران پرس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت آمریکا به‌دنبال حضور حداکثری و استیلای هر چه بیشتر در منطقه‌ است.

«عباس مقتدایی» در گفت وگو اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس درباره پیامدهای عادی‌سازی روابط بحرین و امارات با اسرائیل تصریح کرد، کشورهای منطقه باید امنیت منطقه را خودشان با وحدت، دوستی و همکاری مهیا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران افزود، از کشورهای حاشیه جنوبی‌ خلیج فارس انتظار می‌رود بیشتر به آینده خودشان توجه کنند، زیرا آمریکا نشان داده است در عمل دولت‌های دست‌نشانده را در سربزنگاه رها می‌کند. 

مقتدایی اظهار کرد، تلاش آمریکایی‌ها برای این که اسرائیل را در منطقه با دولت‌ها مرتبط کنند، جواب عکس خواهد داد و ممکن است در کوتاه مدت موفق شوند قراردادهایی را بنویسند اما واکنش‌ ملت‌ها متفاوت از رفتار دولت‌هاست.

این نماینده مجلس تاکید کرد، دولت‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس باید نقش تعیین‌کننده، تاثیرگذار و امنیت‌آفرین جمهوری ایران اسلامی را مورد توجه قرار دهند، چرا که ایران در مقاطع مختلف به کمک کشورهای منطقه آمده است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران گفت، به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به دنبال باد حرکت می‌کنند و این باد، توفان خواهد شد که دست آمریکایی‌ها را از منطقه جدا خواهد کرد. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز 13 اوت از توافق امارات با رژیم صهیونیستی و روز 11 سپتامبر نیز از توافق بحرین با این رژیم برای عادی سازی روابط خبر داده است. //114

بیشتر بخوانید: 

توافق امارات با رژیم صهیونیستی؛ صلح در مقابل هیچ

توافق آل‌خلیفه با رژیم صهیونیستی؛ نقطه عطف قیام مردم بحرین