شهریور 17, 1399 10:29 Asia/Tehran [Updated: شهریور 17, 1399 10:47 Asia/Tehran]
  • شهادت یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در مقابله با داعش

الحشد الشعبی از شهادت «حسین رزاق المیاجی»، یکی از فرماندهان خود در مقابله با حمله داعش به منطقه‌ای در شمال «خانقین» واقع در استان دیاله عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای تیپ 28 بسیج مردمی توانستند بقایای گروه تروریستی داعش را که به واحد های این تیپ در منطقه «قولای» در شمال خانقین حمله کرده بودند، از منطقه دور کنند.

در این بیانیه آمده است، عناصر داعش با پاسخ متقابل نیروهای الحشد الشعبی پا به فرار گذاشتند و در پی عملیات تعقیب و گریز آن‌ها «حسین رزاق المیاجی» از فرماندهان تیپ 28 الحشد الشعبی با شلیک تک تیرانداز تروریست‌ها به شهادت رسید.

الحشد الشعبی تاکید کرد: عملیات تعقیب و گریز عناصر فراری داعش همچنان ادامه دارد.

عراق در پی سه سال جنگ خونین، در پایان سال 2017 پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد؛ با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی در مناطق دور افتاده شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان‌های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می رود؛ بر اساس گزارش نهاد تحقیق و تحلیل تروریسم (TRAC) که جمعه گذشته منتشر شد، بازماندگان گروه تروریستی داعش تنها در ماه آگوست (مرداد) 100 حمله در عراق انجام دادند.

به گفته این نهاد، شمار عملیات منتسب به سازمان تروریستی داعش در مقایسه با ژوئیه (تیر) 25 درصد افزایش یافته است. نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال 2017 توصیف شده ده‌ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند. 113

بیشتر بخوانید:

 حشد الشعبی؛ از فتوا تا استحکام در عراق

حشد الشعبی: داعش ابزار آمریکا در عراق است

"حشد الشعبی" حمله داعش به استان "نینوا" را خنثی کرد

کلیدواژه

کامنت